OGŁOSZENIA PARAFIALNE

10.11.2019r.

1. XXXII Niedziela Zwykła. Mądrość Ewangelii ostrzega nas przed saduceizmem. To postawa odrzucająca to, czego się nie rozumie. Prawdy wiary są jednak większe niż nasze pojmowanie. Tak właśnie jest ze Zmartwychwstaniem Jezusa.

2. Kolekta tej niedzieli jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary!

3. Dziękuję serdecznie grupie rodzin, które składają swoje dodatkowe ofiary na inwestycje i remonty w naszej parafii. Ostatnio na koncie parafii pojawiło się kilka takich przelewów. Niektóre mają charakter systematyczny. Bóg zapłać za zrozumienie!

4. Dziś w całej Polsce po mszach ma miejsce coroczna zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

5. Na sumie modlimy się dziś w int. śp. Katarzyny Jurkiewicz, która była wieloletnim pracownikiem socjalnym, pracującym w Kokoszycach. Po mszy koleżanki zapraszają do domu parafialnego na wspomnienia przy stole.

6. Dziękuję parafianom, którzy uczestniczyli w modlitwach za zmarłych zalecanych.

7. Jutro przypada Narodowe Święto Niepodległości. W porządku nabożeństw widzimy wyszczególnione uroczyste msze w intencji Ojczyzny w naszym mieście i w Pszowie.

8. Gość Niedzielny w nawiązaniu do Święta Niepodległości ukazuje kolejne pokolenia powiązane pokrewieństwem, językiem, kulturą i pamięcią.

9. W tym tygodniu będą mieć miejsce indywidualne spotkania z proboszczem przed bierzmowaniem dla uczestniczących w przygotowaniach uczniów obecnej klasy pierwszej szkoły średniej. Proszę przyjść na probostwo w najlepszym dla siebie terminie. Czwartek: 14:3o-16:3o albo 17:40-18:3o. Sobota: 8:oo-9:3o. Niemożność bycia wymaga usprawiedliwienia. Klasa ósma przyjdzie w następnym tygodniu.

10. Zachęcam parafian od 15. roku życia do obejrzenia i przeżycia filmu Nieplanowane. Film ten pokazany będzie w Kinie Pegaz w Wodzisławskim Centrum Kultury (Kubsza 7) Seanse: 15, 17 i 22 listopada o godzinie 18:oo. Zdecydowanie polecam ten film.

11. W sobotę rozpoczynamy w parafii tegoroczne wizyty duszpasterskie.

Zgodnie z duchem II Synodu Archidiecezji wizyty duszpasterza wśród parafian mogą mieć miejsce w ciągu całego roku. W naszej parafii rozpoczną się one po prostu wcześniej – w połowie listopada. Zakończą się przed feriami zimowymi (11.01.2020)
Trasy kolędowe są ułożone alfabetycznie według nazw ulic.
  • Pierwsza trasa: 16 listopada – sobota od 10:oo. Cała ul. M. Dąbrowskiej od numeru 5a
  • Kolejna trasa: 17 listopada – niedziela. Od 13:oo – Dołki 7-39a – numery nieparzyste.
  • Trzecia trasa: 17 listopada – niedziela. Od 14:oo – Dołki 4c-38 – tylko numery parzyste

12. W przyszłą niedzielę 17. listopada 2019 roku:

  • przypada III Światowy Dzień Ubogich i Dzień Muzyki Liturgicznej (w diecezji)
  • przybędzie do nas ksiądz, który wygłosi kazanie i uczyni wprowadzenie do wizytacji biskupiej w naszej parafii. Ta odbędzie 6 i 8. grudnia.
  • Kolekta będzie na budowę domu pielgrzyma Nazaret w Piekarach Śl.
  • Na mszę św. o 16:oo zapraszamy uczestników tegorocznej pielgrzymki do Austrii i Niemiec. Po mszy będzie spotkanie w domu parafialnym.

13. Koło Gospodyń Wiejskich oraz Rada Dzielnicy Kokoszyce zapraszają na spotkanie Barbórkowe - 4 grudnia, tj. środa o godzinie 10:3o w świetlicy OSP Kokoszyce. Zapisy do 20 listopada przyjmują: Zofia Widenka, tel. 796421425 oraz Eugeniusz Chłapek, tel. 505637399. Szczegóły znajdziemy na tablicach ogłoszeń.

 

 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 388

Wczoraj 427

Tydzień 1699

Miesiąc 3106

Ogółem 347980

Currently are 8 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions