OGŁOSZENIA PARAFIALNE

03-11-2019r.


1. XXXI Niedziela Zwykła. Ewangelia poucza nas, że przyjęcie Boga w swoim domu życia zawsze popłaca i rodzi radość przemiany życia. Otwórzmy drzwi Chrystusowi… Witamy wśród nas księdza proboszcza Dariusza Kreihs, który wygłosi kazania niedzielne i poprosi nas o wsparcie budowy kościoła w Jego parafii w Rybniku.

2. Dzisiaj od 15:15 modlimy się różańcem za zmarłych zalecanych. W piątek odprawimy za zmarłych drogę krzyżową. W ich intencji będzie odprawionych w sumie 10 mszy św. – 5 w parafii i 5 poza nią. Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Gość Niedzielny o świętych – nie tylko tych, którzy są już w niebie. Także o tym, jak zostać świętym już tu na ziemi. O cmentarzach, które wzbudzają ….. zachwyt.

4. W tych dniach pamiętamy o zmarłych proboszczach, księdzu biskupie Gerardzie – rekolekcjoniście w Kokoszycach sprzed lat, a w poniedziałek rano chcemy odprawić mszę za naszego zmarłego misjonarza Jana Resia. Gdyby żył miałby 72 lata i 48 lat kapłaństwa. Służył w Ghanie, Filipinach, Rosji, Białorusi. Na obrazku prymicyjnym napisał: Boże spraw, b y wszyscy spotykający się ze mną odeszli lepszymi.
Spoczywa w Rybniku obok współbraci misjonarzy. Requiescant in pace.

5. W tym tygodniu będzie obchód chorych z posługą sakramentalną. Oto plan:

  • Czwartek od 9:oo ulice: Smolna, Dąbrowskiej, Gagarina, Pałacowa, Olszyny, Oraczy, Zdrojowa (tego dnia pójdzie 2. księży, więc wizyta będzie wcześniej niż zwykle). Piątek od 8:3o: Młodzieżowa, Pszowska, Matki Teresy, Wesoła i Sportowa. Przypominam, że wizyta kapłana u chorego nie jest ograniczona grafikiem miesięcznym. Kapłana wzywamy wtedy, kiedy trzeba. Lepiej wcześniej, niż później i lepiej później niż wcale. Proszę zadbać, by nikt nie odchodził bez sakramentów.
6. Najbliższy czwartek to I czwartek miesiąca z modlitwą o powołania i mszą św. poranną. Wieczorem będzie msza szkolna.

7. W czwartek po mszy wieczornej, to będzie godzina 17:4o będzie w kościele spotkanie księdza proboszcza z dziećmi przed I Komunią św. Rodzice w tym czasie poczekają pół godziny w domu parafialnym. Zapraszam serdecznie!

8. W sobotę o 9:3o zapraszam na spotkanie Dzieci Maryi!

9. Również w sobotę o 10:oo będzie zbiórka ministrantów.

Proszę rodziców o przypomnieniu o tym swoim chłopcom. Ostatnio na zbiórkę przyszło dwóch ministrantów i tak być nie może. Będziemy rozpisywać plan służby w czasie kolędy.

10. Dziękuję serdecznie parafianom, którzy uczestniczyli we wspólnych modlitwach różańcowych w maryjnym i misyjnym październiku. To było piękne świadectwo.

11. W przyszłą niedziele będzie kolekta na potrzeby naszej parafii. Po mszach będzie coroczna zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Proszę Legion Maryi i KSM o pomoc w zorganizowaniu tej zbiórki.

12. W przyszłą niedzielę na sumie będziemy się modlić w int. śp. Katarzyny Jurkiewicz, zmarłej po ciężkiej chorobie. Była Ona wieloletnim pracownikiem socjalnym, pracującym w Dzielnicy Kokoszyce i Zawada. Po mszy koleżanki zmarłej zapraszają do Domu Parafialnego na wspomnienia przy stole.

13. Przypominam, że 6. listopada w naszej szkole o 18:oo jest spotkanie w sprawie kanalizacji sanitarnej i gazowej (ul. Smolna) na terenie naszej parafii.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 5

Wczoraj 108

Tydzień 113

Miesiąc 1060

Ogółem 342452

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions