OGŁOSZENIA PARAFIALNE

13-10-2019r.

1. XXVIII Niedziela Zwykła. W dniu wyborów parlamentarnych módlmy się wspólnie za naszą Ojczyznę dziękując za dar wolności i możliwość wyborów.

2. Dzisiaj ma miejsce XIX Dzień Papieski przeżywany pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!". Po mszach świętych niedzielnych można wesprzeć fundusz stypendialny dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Jest to tzw. Dzieło Nowego Tysiąclecia - żywy pomnik Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy ofiarodawcom i wszystkim, którzy przeprowadzają kwestę.

3. Kolekta tej niedzieli jest parafialna - przeznaczona na odbudowę Kaplicy 1722. Bóg zapłać wszystkim parafianom wspierającym to dzieło. Nie wykluczone, że również poza parafią poprosimy o finansową pomoc dla odbudowy kaplicy. Mamy skompletowane wszystkie potrzebne zezwolenia i profesjonalny projekt odbudowy.

4. Gość Niedzielny, a w nim: o drodze synodalnej w Niemczech; o Sztuce wiary; o podatkach które płacą księża i instytucje kościelne.

5. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe! W tym tygodniu proponuję modlitwę w następujących intencjach:

  • Poniedziałek: w intencji nauczycieli naszej parafii
  • Wtorek: za mieszkańców ulic Pszowskiej, Dąbrowskiej i Matki Teresy.
  • Środa: za rodziny rozbite
  • Czwartek: za mieszkańców ulic Osadniczej, Oraczy i Olszyny
  • Piątek: w intencji dzieci komunijnych, ich rodziców i nauczycieli.
  • Sobota: w intencji związków niesakramentalnych
  • Niedziela: w intencji misji świętych

6. W środę przypada Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej – głównej patronki Śląska, a tym samym jest to patronalne święto naszych Sióstr Jadwiżanek. Pamiętajmy o Siostrach w naszych modlitwach dziękując za ich służbę i świadectwo

7. W piątek będzie msza szkolna. Na różaniec zapraszam wszystkie dzieci klasy trzeciej, które przygotowują się do I Komunii Św. W obecności wspólnoty parafialnej poświęcimy wasze nowe różańce przed nabożeństwem.

8. W piątek zapraszam też Ruch Szensztacki naszej parafii na mszę wieczorną i różaniec. Będziemy wspólnie prosić o Boże Dary dla podjętego dzieła modlitwy i apostolstwa przez wstawiennictwo Matki Bożej.

9. W sobotę o 9:3o będzie spotkanie Dzieci Maryi

10. W przyszłą niedzielę w całej Polsce ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej mszy św. To badanie socjologiczne przeprowadza się dwa razy w roku. Kolekta będzie przeznaczona na misje.

11. Ksiądz Janusz Blaut pozdrawia nas z Samary i jeszcze raz dziękuje za modlitwę i pomoc materialną dla jego parafii w Rosji.

12. 25 xi 26. października w naszej parafii odbędą się w domu parafialnym nauki przedślubne. Trzeba się zapisać. Natomiast w niedzielę 27.10 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o 15:oo w naszym kościele. Będzie okazja do spowiedzi św.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 106

Wczoraj 510

Tydzień 616

Miesiąc 4699

Ogółem 349573

Currently are 12 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions