OGŁOSZENIA PARAFIALNE

06-10-2019

1. XXVII Niedziela Zwykła. W Ewangelii: „Panie przymnóż nam wiary”. To mądra prośba dla stałych i chwiejnych w wierze. To modlitwa na czas prób

2. Czytamy dziś list zapowiadający obchody XIX Dnia Papieskiego.

3. Wspólnie przeżywamy wiadomość, że pozytywnie zakończył się proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Bogu niech będą dzięki. Wkrótce poznamy termin beatyfikacji naszego rodaka.

4. Dzisiaj niedzielne nabożeństwa odprawia Ks. Tomasz – za co Mu serdecznie dziękujemy. Proboszcz wyjechał z Dziećmi Maryi w ramach ich stałej formacji.

5. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za każdy dar na ten cel.

6. Przy tej okazji chciałbym oficjalnie poinformować, iż przez najbliższy rok na terenie naszej parafii przebywać będą kandydaci na alumnów przed rozpoczęciem studiów. Jest to tzw. okres propedeutyczny lub rok zerowy. Przyszli seminarzyści będą przebywać ze swoim wychowawcą w nowo wyremontowanym kościółku. Witamy ich wśród nas.

7. Gość Niedzielny zamieszcza artykuły: o tym jak widział Św. Faustynę Kowalską Bł. Ksiądz Michał Sopoćko; o mocy modlitwy różańcowej; są też wspomnienia o śp. Janie Kobuszewskim; pojawia się już tematyka przedwyborcza. W niedzielę 27. października do GN dołączony będzie film Bernadetta. Cud w Lourdes.

8. Jak już informowałem, pomimo podjętych wszelkich starań nie udało się uratować Kaplicy 1722. Remont rozpoczęty wiosną tego roku trzeba było wstrzymać. Ekspertyzy przyniosły negatywną ocenę. Dlatego decyzją kompetentnych podmiotów nasza kaplica na mycie została rozebrana. To smutna wieść. Teraz rozpoczynamy proces odbudowy kaplicy z użyciem części materiałów pozyskanych z rozbiórki. Przygotowany został profesjonalny projekt odbudowy i wszelkie pozwolenia na budowę. Przy wejściu do kościoła są wystawione kartki z krótką historią tejże kaplicy. Zabierzmy je do domu. Kartki te niech będą rodzajem tzw. małej cegiełki na wsparcie odbudowy. Dziękuję panu Władysławowi Szymurze za historyczne opracowanie tekstu. Proszę Was, abyśmy kolektę najbliższej niedzieli przeznaczyli na odbudowę kaplicy. Polecam ją waszej ofiarności.

9. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe!

10. Za tydzień po mszach zbierane będą ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Fundusz stypendialny dla ubogiej i zdolnej młodzieży. Proszę młodzież KSM o zorganizowanie tej kwesty.

11. W najbliższy piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

12. Zapoznajmy się proszę z treścią plakatów informacyjnych w gablotkach.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 136

Wczoraj 510

Tydzień 646

Miesiąc 4729

Ogółem 349603

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions