OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28.07.2019r.

1. XVIII Niedziela Zwykła. Sprawiedliwość Boża różni się od ludzkiej. Często postrzegamy sprawiedliwość Boga jako oczywiste wynagradzanie dobrych i karanie złych. Tymczasem Bóg usprawiedliwia wielu dzięki dobrym uczynkom jednego Sprawiedliwego. Dziś zaprasza nas, abyśmy czynili dobro nie tylko ze względu na własne zbawienie, ale także ze względu na naszych potrzebujących braci.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W przyszłym tygodniu na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Bóg zapłać wszystkim wspierających Kościół modlitwą i ofiarą materialną. Dziękuję za nieliczne, ale za to stałe przelewy na parafialne inwestycje i remonty.

3. Gość Niedzielny odpowiadana pyt.: kiedy nieobecność na mszy niedzielnej jest usprawiedliwiona? Zachęcam też do lektury Miłujcie się! i drogi (dla młodzieży).

4. W środę rozpoczynamy miesiąc sierpień w którym wzywamy wiernych do trzeźwości i abstynencji w duchu pokutnym z modlitwą. Zachęcam do włączenia się w to dzieło. Wtedy swoją decyzję proszę wpisać do księgi abstynencji.

5. Wkrótce odbędzie się Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Pani Piekarskiej. Szczegóły znajdziemy na plakatach. Według zwyczaju lat ubiegłych do Sanktuarium w Piekarach Śląskich udajemy we własnym zakresie, swoimi samochodami. Jeśli jednak są w naszej parafii osoby, które pragną uczestniczyć w pielgrzymce, a nie mają tam jak dojechać, proszę aby przyjść na probostwo w ten czwartek po mszy wieczornej. Będzie można na czas zorganizować busa na niedzielę 18.08.

6. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Odwiedzimy chorych wg planu:

  • Czwartek: Dąbrowskiej, Smolna, Pałacowa, Gagarina, Oraczy i Zdrojowa
  • Piątek: Młodzieżowa, Matki Teresy i Pszowska.
  • Sobota: Wesoła i Sportowa.

Ponieważ będzie 2. Kapłanów, odwiedziny księdza będą wcześniej niż zwykle. Księża wyjdą o 8:3o.

7. W I piątek miesiąca jest nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja już od 16:oo. Od 16:3o będzie dodatkowa okazja do spowiedzi św. Zwyczajem diecezjalnym zbierana jest kolekta na dzieła miłosierdzia. W czasie wakacji przyjdźmy do kościoła z dziećmi w ten piękny pierwszopiątkowy dzień. Zapraszam młodzież do spowiedzi i na mszę wieczorną.

8. W piątek przypada też Odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, jeśli nawiedzą kościół parafialny, odmówią modlitwy (Wierzę w Boga; Ojcze nasz; Zdrowaś Maryjo) i spełnią zwykłe warunki odpustu.

9. Proszę, aby ze względu na zbliżający się w sierpniu dwutygodniowy urlop proboszcza - już w tym tygodniu załatwić wszystkie sprawy, które wymagają decyzji lub podpisu proboszcza. Chodzi o dokumenty potrzebne do 20 sierpnia. Proszę uprzedzić swoje przyjście telefonicznie. Nr telefonu: 324562174 (komórka)

10. Proszę ministrantów, aby zarezerwowali sobie czas na pielgrzymkę ministrancką, która będzie w piątek 30 sierpnia od 7:oo do16:oo.

11. Tegoroczne dożynki są planowane na niedzielę 1. września.

12. Są wolne intencje mszalne w poniedziałek 5 i 12. sierpnia o godz. 7:oo.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 14

Wczoraj 108

Tydzień 122

Miesiąc 1738

Ogółem 320494

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions