OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16.06.2019r.

1. Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczyście wyśpiewajmy Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu. „Wielbimy odrębność Osób, jedność w istocie i równość w majestacie.” Zapraszam na nabożeństwo czerwcowe o 15:3o!

2. Kolekta tej i następnej niedzieli jest na cele parafialne. Dziękuję za każdą składaną i przelewaną ofiarę. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj po mszach poświęcimy nasze samochody. Kierowcy mogą wesprzeć akcję MIVA Polska wspierającą transport na misjach. 1 grosz = 1 kilometr. Zakupiono też: 570 samochodów, 16 busów, 15 ambulansów, 212 motorów, 2010 rowerów, 175 wózków inwalickich, 17 łodzi i morze paliwa. Ofiarę wrzuca tylko ten kto chce do drewnianej skarbony przy wejściu do kościoła.

4. Zgodnie z zapowiedzią każda osoba dorosła może dziś złożyć swój podpis pod projektem ustawy, która ma na celu ochronę dzieci przed demoralizującą i deprawującą edukacją seksualną według standardów WHO. Wolontariusze czekają obok domu parafialnego.

5. Najnowszy Gość Niedzielny poleca tekst o ciemnej stronie internetu przeznaczony szczególnie dla rodziców i dziadków.

6. We wtorek o 18:oo zapraszam kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze nie zakończyli roku formacji i nie mają uzupełnionych danych.

7. W środę zapraszam dzieci i nauczycieli naszej szkoły na mszę dziękczynną za miniony rok szkolny. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. będzie we wtorek o 16:3o lub przed mszą od 7:3o do 7:5o.

8. W środę przypada też Święto Gradowe. O 9:oo wyruszymy pieszo do Bazyliki Pszowskiej w ślubowanej pielgrzymce.Pójdziemy chodnikiem oraz ulicą Marii Dąbrowskiej. O 10:oo u Pani Uśmiechniętej odprawiona będzie msza św. w intencji naszej parafii. Wspomnimy też zmarłych zalecanych, szczególnie tych, którzy wiernie uczestniczyli w Krupnym Święcie.

9. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Po mszy św. odprawionej o 8:oo pójdziemy w procesji ku czci Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i na świadectwo obojetnym w wierze. Proszę, aby dzieci płatkami kwiatów ścieliły drogę Panu Jezusowi. Zatrzymamy się przy ołtarzach na Gagarina, Olszyny, przy Domu Rekolekcyjnym i przy probostwie. Ołtarze będą przywiezione w te miejsca w środę przed południem. Proszę parafian o pomoc w strojeniu ołtarza.

10. W piątek po Bożym Ciele Ksiądz Arcybiskup udziela wiernym archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i zachęca do podjęcia w to miejsce dzieł miłosierdzia lub innych czynów postnych. Natomiast w kolejny piątek 28. czerwca również nie pościmy z racji Uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa.

11. W ten i przyszły piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

12. Za tydzień przybędzie do nas Ksiądz Neoprezbiter Dorian Figołuszka – wygłosi kazania i po mszach św. udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Podziękujemy Księdzu za Jego posługę wśród nas.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 38

Wczoraj 91

Tydzień 608

Miesiąc 2871

Ogółem 321627

Currently are 7 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions