OGŁOSZENIA PARAFIALNE

02.06.2019r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jezus wyznacza drogę i cel życia swoich wyznawców. On prowadzi nas w mocy Ducha Świętego i we Wspólnocie Kościoła. Trwajmy chętnie w Nowennie przed Dniem Pięćdziesiątnicy.

2. Ksiądz proboszcz głosi dziś kazania odpustowe w swojej rodzinnej parafii. Witamy sedecznie kapłanów, którzy Go zastępują i dziękujemy za posługę.

3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na naszą archidiecezję – na renowację katedry. Za tydzień kolekta będzie zebrana na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Bóg zapłać za każdą złożoną i przelaną ofiarę!

4. Gość Niedzielny zawiera specjalny dodatek poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny sprzed 40. laty. Za tydzień dołączona będzie płyta poświęcona tej pielgrzymce z przemówieniami papieża. Dla starszych są to wspomnienia, ale dla młodszych, to lekcja historii o pięknych dla Polski dniach. Jest też Mały Gość Niedzielny dla dzieci.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne - I czwartek i piątek miesiąca. Zachęcam do spowiedzi. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. dla dorosłych, młodzieży i dzieci jest wypisana w porządku nabożeństw.

6. W czwartek zapraszam dzieci na mszę szkolną. Ministranci mają po mszy swoje spotkanie, na które zapraszają swoje koleżanki z Dzieci Maryi i dzieci obecne na mszy szkolnej (pod opieką rodzica). Będą pieczone kiełbaski z pieczywem i zdrowym soczkiem. To spotkanie będzie trwało godzinkę.

7. Na czwartek zwołuję też Radę Duszpasterską. Zapraszam na kolejne robocze spotkanie – probostwo, godz. 19:oo. Przypomnę, że nam zaufano i wybrano nas do tej służby. Obecność na spotkaniach winna być miłym obowiązkiem, a nieobecność zgłoszona i usprawiedliwiona.

8. W piątek o 18:3o zapraszam młodzież na mszę pierwszopiątkową. Spowiedź dla młodzieży jest już od 18:oo. Po tej mszy spotkam się na krótko z młodzieżą przed bierzmowaniem z klasy siódmej i ósmej.

9. W tym tygodniu jest obchód chorych. W piątek od 9:oo pójdzie dwóch kapłanów. Ulice: Smolna, Dąbrowskiej, Gagarina, Pałacowa, Olszyny, Oraczy, Strażacka, Pszowska i Matki Teresy. W sobotę od 8:3o: Zdrojowa, Młodzieżowa, Wesoła i Sportowa. W razie potrzeby dzwonimy na 324562174 – to jest numer przekierowany na komórkę księdza proboszcza z wyj. godzin kancelaryjnych.

10. W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego wraz z KSM. zapraszam na czuwanie modlitewne – sobotni wieczór od 20:oo do Apelu J.

11. W niedzielę 16. czerwca, w naszej parafii będzie można złożyć podpis z numerem PESEL pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną według standardów WHO. Zachęcam wszystkich do włączenia się w obronę dzieci przed deprawacją. Akcja ta ma akceptację i błogosławieństwo Księdza Arcybiskupa. Za tydzień będą szczegóły.

12. Pani Zofia Widenka serdecznie zaprasza na spotkanie z okazji dnia dziecka do świetlicy OSP w poniedziałek w godz.: 16:oo–19:3o. Dla dzieci przygotowano moc atrakcji.