OGŁOSZENIA PARAFIALNE

12.05.2019r.

1. IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Paserza i zarazem Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Przez cały tydzień będziemy pamiętać o intencjach kapłańskich, misyjnych i zakonnych.

2. Wczoraj w katowickiej katedrze diakon Dorian Figołuszka przyjął święcenie kapłańskie. Niech Dobry Bóg wspiera Go w kapłańskiej służbie. Prymicje Księdza Neoprezbitera będą mieć miejsce 18. maja w Parafii Św. Katarzyny w Jastrzębiu Zdroju o godz. 10:3o. Procesja do kościoła z domu przy ulicy Opolskiej 14 wyjdzie o 9:45. Proszę informować się nawzajem o wolnych miejscach w samochodach udających się na prymicje.

3. Kolekta tej niedzieli w dalszym ciągu jest przeznaczona na pokrycie rachunku za gaz. Bóg Wam zapłać za każdą ofiarę! Kolekty majowe przeznaczymy na remont kaplicy 1722.

4. Gość Niedzielny przypomina o zamachu na życie Ojca Świętego Jana Pawła II z 13. maja 1981 oraz czyni refleksję na temat realizacji objawień fatimskich. Inny artykuł stawia pytanie: Jaka jest szkoła po nauczycielskim strajku? Poza GN są do czytania inne pisma za przysłowiowy grosz.

5. Informuję parafian, iż od jutra rezygnujemy z otwarcia kancelarii w poniedziałki rano, ze względu na brak zainteresowania tym terminem. Obecnie do wakacji kancelaria jest czynna we wtorki, czwartki i piątki od 17:3o do 18:3o. Gwoli ścisłości sprawę kancelaryjną, szczególnie wymagającą obecności księdza proboszcza, można załatwić w innym czasie po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym. Numer parafialny 324562174 - to jedyny numer naszej parafii połączony z komórką proboszcza poza godzinami kancelaryjnymi. W niedziele i święta oraz środy staramy się nie załatwiać spraw biurowych, za co pięknie dziękuję.

6. Zapraszam wiernych na nabożeństwa majowe! W czwartek zapraszam na majowe i spotkanie w salce kandydatów do bierzmowania z klasy VIII.

7. W piątek o 18:oo w kościele jest nauka przed chrztem dziecka.

8. Ponieważ wielu parafian wyjechało na majówkę pragnę jeszcze raz przekazać wszystkim parafianom serdeczne pozdrowienia od Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego – Metropolity Lwowskiego. Razem z proboszczem nowej parafii Księdzem Jackiem Kocurem przekazuje też serdeczne podziękowania za zebraną w naszej parafii kolektę na nowy kościół we Lwowie, który jesienią został juz poświęcony. Zdjęcie tego kościoła można zobaczyć w gablotce.

9. Tegoroczna pielgrzymka piekarska mężczyzn przypada na niedzielę 26. maja. Zwykle jedziemy do Piekar Śl. autobusem wraz z wiernymi sąsiednich parafii i własnymi samochodami. Kto chce pielgrzymować, a nie ma jak zajechać do Piekar - zgłasza to proboszczowi już teraz.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 70

Wczoraj 95

Tydzień 165

Miesiąc 426

Ogółem 341818

Currently are 10 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions