OGŁOSZENIA PARAFIALNE

14.04.2019r.

1. VI Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Dziś podczas każdej mszy poświęcimy palmy. Sumę rozpoczniemy procesją. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. W katedrze o 14:oo ma miejsce spotkanie młodzieży w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży.

2. Gość Niedzielny wyjaśnia liturgię Triduum Paschalnego. W nim też komentarz do nowej adhortacji papieża. Mały Gość Niedzielny dołącza płytę Arki Noego.

3. Powoli kończy się Wielki Post. Dziękuję Wam za wszelkie zaangażowanie we wspólne spotkania i modlitwy tego świętego czasu, za Wasze świadectwo.

4. Już teraz dziękuję księdzu diakonowi za wzorowe przygotowania służby liturgicznej i wszystkim, którzy angażują się w przygotowanie naszej świątyni na uroczystości wielkanocne. Wczoraj musieliśmy kupić nowy odkurzacz do czyszczenia kościoła. Cieszą oko wypucowane dzwonki i gong. Wcześniej wyczyścilismy krzyż ołtarzowy. Nasze relikwie mają nowe oświetlenie, a pan Witold Cichy naprawił oświetlenie w kaplicy Św. Pio. Z całego serca dziękuję Wam wszystkim, dzięki którym jest możliwe utrzymanie naszego kościoła.

5. Przed nami Triduum Paschalne i świętowanie Wielkanocy. Proszę, aby zapoznać się z planem naszych przygotowań na te Święte Dni. Przystąpmy do spowiedzi, jeśli ktoś jeszcze tego nie uczynił, a może to uczynić. Wzorem lat ubiegłych do spowiadania poprosiłem dodatkowych kapłanów. Zaplanujmy udział w ceremoniach Triduum Paschalnego. Ta Liturgia jest szczególnie bogata i wymowna.*W. Czwartek: dziękujemy za dar kapłaństwa i Eucharystii. * W. Piątek: ucałujemy krzyż i będziemy pościć. O 15:oo będzie nabożeństwo pokutne. Ofiary składane przy krzyżu sa przeznaczone dla chrześcjan w Ziemi Świętej oraz na utrzymanie tamtejszych miejsc kultu. * W. Sobota: poświęcenie pokarmów. Wieczorem przynieśmy świece, najlepiej z okapnikiem (mamy nowe ławki!). Na koniec pójdziemy w procesji rezurekcyjnej – proszę poczty sztandarowe o świąteczną oprawę. Triduum Sacrum zakończymy nieszporami o 15:3o. W Niedzielę Miłosierdzia będzie Koncert wielkanocny o 15:oo.

6. W dni powyższych obchodów biuro parafialne będzie nieczynne.

7. Pomóżmy przed świętami samotnym i zagubionym. Zachęcam do odwiedzin świątecznych, aby zanieść radość smutnym - jeśli sami mamy ją w sercu.

8. W czwartek po świętach w Pszowie jest Konwent Wielkanocny Kapłanów.

9. We wtorek 16.04 o 17:45 jest w kościele nauka przed chrztem dziecka.

10. Z racji Oktawy Wielkanocnej w piątek po świętach nie pościmy, a świętujemy.

11. Po świętach chętnie odwiedzę rodziny, które wskutek mojej choroby nie miały kolędy dodatkowej, a które równie chętnie chcą odświeżyć zaproszenie.

12. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Austrii i Niemiec. Zapisy do 30.04.

13. Koło Emerytów org. wycieczkę do Zakopanego w dn.16-19.06. Tel. 795003906.

14. Przypomnienie: godność chrzestnego jest zarezerwowana wiernym bierzmowanym, którzy aktualnie są ludźmi wierzącymi i praktykującymi. Kandydaci nie mogą mieć przeszkód do przyjęcia sakramentów: Spowiedzi i Komunii św. Potwierdza to proboszcz ich miejsca zamieszkania.