OGŁOSZENIA PARAFIALNE

31.03.2019r.

1. IV Niedziela Wielkiego Postu to Niedziela Radości. Za nami już połowa Wielkiego Postu. Dziękuję Parafianom uczestniczącym w rekolekcjach wielkopostnych za wspólnie przeżywane spotkania rekolekcyjne – na Chwałę Bogu, dla naszego pożytku, i ku radości naszych bliskich.

2. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej księdza diakona Jakuba Orzechowskiego, który wygłosi do nas niedzielne kazanie.

3. Kolekta tej niedzieli jest parafialna. Bóg zapłać za każdą ofiarę!

4. Zachęcam, aby przyjść na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Podczas tego nabożeństwa i zaraz po nim zaśpiewa w klimacie wielkopostnym Schola Liturgiczna z parafii Św. Andrzeja Boboli w Leszczynach. Natomiast w czasie piątkowej Drogi Krzyż. towarzyszył nam będzie Chór Melodia z Osin.

5. W tym tygodniu są Dni Eucharystyczne - I czwartek, I piątek i I sobota.

6. Za tydzień diakon Dorian wraz z klerykami przeprowadzi Niedzielę Powołań, a kolektę oddamy na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach w miejsce kolekty majowej. Już w sobotę po mszy wieczornej o 18:oo, są zaproszeni na spotkanie kandydaci do bierzmowania i młodzież.

7. Gość Niedzielny dołącza dodatek o ziołach, a za tydzień - film Ignacy Loyola.

8. 4. kwietnia planowana jest w parafii zbiórka elektrośmieci. Można je składać w czwartek od 9:oo do 10:3o na parkingu przy kościele, tuż przy żywopłocie, blisko miejsc dla inwalidów.

9. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Austrii i Niemiec. Program pielgrzymki przewiduje nawiedzenie następujących miejsc sakralnych lub atrakcyjnych turystycznie: Mariazell, Salzburg, Berchtesgaden, Altötting, Burghausen, Raitenhasiach, Monachium, Füssen, Wieskirche, Linderhof i Ettal. Termin: 11-15. września 2019. Wyjazd w środę rano, powrót w niedzielę rano. Cena: 1200-1400 zł.- w zależności od liczby uczestników. Zapisy do końca kwietnia (wpierw dzwonimy, później przychodzimy się zapisać) Następnie propozycja wyjazdu przejdzie do drugiej parafii.

10. Wyjazd ministrantów na Dekanalny Dzień Skupienia w Krzyżkowicach nastąpi w sobotę o 8:15 spod probostwa. Dzieci Maryi mają spotkanie o 9:3o.

11. W najbliższym czasie w diecezji będą się odbywać:

  • Siostry Urszulanki zapraszają przyszłych absolwentów klas VIII i gimnazjum, na Dni Otwarte do swojego liceum, dn. 27. i 29.04 (10:oo – 14:oo)
  • Kurs dla dorosłych lektorów słowa Bożego odbędzie się na Wydziale Teologicznym UŚ w 4. soboty, począwszy od 18 maja.  Całość kursu obejmuje 15 godzin zajęć. Chęć uczestnictwa zgłaszamy swojemu proboszczowi.
  • Dzień Otwarty w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym odbędzie się w sobotę 13 kwietnia br. od godz. 9.30. Zapraszamy młodzież męską po drugiej klasie gimnazjum oraz starszą. Zapisy trwają do soboty 6. kwietnia
  • u proboszcza.
  • Dzień skupienia dla samorządowców miast, powiatów i gmin odbędzie się w Kokoszycach, w sobotę 13.04 o 10:oo (zakończenie obiadem około 14:oo)

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 62

Wczoraj 96

Tydzień 254

Miesiąc 3757

Ogółem 334430

Currently are 16 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions