14.10.2018r.

1. XXVIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj jest:

• Ewangelia o spotkaniu Jezusa z bogatym młodzieńcem, aby zrozumieć, że nie zaznają smaku życia wiecznego ci, którzy z niczego nie chcą zrezygnować i chcą posiąść królestwo Boże w taki sam sposób, w jaki posiada się kolejne rzeczy. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.
  • Dzień Papieski. Zgodnie z zapowiedzią młodzież KSM przeprowadza przed mszami zbiórkę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia zdolnej i ubogiej młodzieży. To dzieło jest nazwane Żywym Pomnikiem Św. Jana Pawła II.
  • kolekta przeznaczona na naszą parafię. Bóg zapłać za każdy dar!
  • Dzień Nauczyciela. Życzymy Drogim Nauczycielom wiele radości i Bożego Światła. Pamiętajmy też o zmarłych wychowawcach, nauczycielach i katechetach.
  • Gość Niedzielny zamieszcza wspomnienia o Św. Janie Pawle II. Dla młodszych może to być pierwotne poznanie pięknych kart z kalendarza życia naszego Świętego Brata. Zachęcam do lektury pozostałych czasopism, których jest wiele.
  • Na 15:15 zapraszamy na różaniec całe rodziny.

2. We wtorek Czcigodne Siostry Jadwiżanki obchodzą swoje patronalne święto. Święta Jadwiga to również patronka całego Śląska. Zapraszam na mszę wieczorną.

3. Poproszono o przypomnienie o zaproszeniu nas do udziału w V Kokoszyckiej Jesieni Artystycznej, pt.: Wielka Niepodległa – w piątek 19. października o 16:oo w szkole. Tamże: zwiedzanie wystawy malarstwa, rękodzieła i modelarstwa. Potem o 17:oo część oficjalna - występy zespołów i poczęstunek. Zapraszają organizatorzy: Rada Dzielnicy, Koło Gospodyń i Zespół Kokoszyczanki i współorganizator - ZSP nr 6

4. W piątek o 18:15 będzie w kościele miesięczna nauka przed chrztem dziecka.

5. Następną niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Misyjną. Kolekta będzie przeznaczona na misje. W tym dniu będzie też przeprowadzone liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii.

6. Apeluje do kandydatów do bierzmowania, aby przynajmniej raz w tygodniu przyszli na różaniec. Zapraszam także młodzież bierzmowaną w ostatnich latach.

7. Po wyczerpaniu terminu starej umowy poprosiłem o doprowadzenie na probostwo linii światłowodowej zapewniającej dobre parametry internetowe.

8. Uwaga! Po latach użytkowania popsuł się dzwonek na probostwo. Ponieważ nie słychać pukania - do czasu naprawienia go - proszę o kontakt przez telefon.

9. Oczekuję propozycji poprowadzenia różańca przez poszczególne grupy parafialne.

10. Informuję, iż nikt z dorosłych nie zgłosił się do przygotowania do bierzmowania. Osoby deklarujące wpierw taką chęć, nie reagują na kierowane do nich zaproszenia.

11. W naszej parafii odbędą się nauki przedmałżeńskie. 26 i 27. października. (tj. pt i sob). Rozpoczęcie dwugodzinnych nauk będzie o 18:3o w domu parafialnym.

12. W dniach 5-13 maja odbędzie się III Archidiecezjalna Pielgrzymka do Lourdes. Przejazd odbywa się specjalnym pociągiem, co umożliwia pielgrzymowanie chorym. Szczegóły: www.pltravel.pl/pielgrzymki-cat/art-lourdes-pielgrzymka,210

Miesiąc 20644