OGŁOSZENIA PARAFIALNE

07.10.2018r.

1. XXVII Niedziela Zwykła. Czytamy dziś List Konferencji Episkopatu Polski zapowiadający obchody XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa.

2. Kolekta tej i kolejnej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii – na remont kaplicy 1722 przy ulicy Pszowskiej. Bóg zapłać za każdy dar składany i przelewany!

3. Gość Niedzielny przypomina, że różaniec to również męska modlitwa. W GN jest bezpłatny dodatek – film Sprawa Chrystusa. Pozostałe czasopisma zabierzmy do domu i czytajmy. Dla chorych zanieśmy Apostolstwo Chorych. W nim znajdziemy świetny artykuł o chorobach oczu.

4. PAŹDZIERNIKOWE NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE W NASZYM KOŚCIELE SĄ ODPRAWIANE:

  • W soboty i niedziele 45 minut przed mszą wieczorną
  • od poniedziałku do piątku po mszy
  • w poniedziałek i środę różaniec jest po mszy porannej
  • we wtorek, czwartek i piątek różaniec jest po mszy wieczornej

5. Legion Maryi zaprasza nowych kandydatów do swojej wspólnoty we wtorek o 15:3o. W naszej parafii od 1997r istnieje i działa Legion Maryi, który obecnie liczy 15 sióstr i 33 auksyliatorów (pomocników). Jednak należy zauważyć, że ze wspólnoty odeszło do Pana 10 sióstr i 55 auksyliatorów . LM oprócz cotygodniowych spotkań modlitewnych i formacyjnych, rozprowadza "cudowne medaliki" z wizerunkiem Matki Bożej, modli się za zmarłych, prowadzi modlitwy w naszym kościele. Zachęcamy do wstąpienia do tej wspólnoty kobiety i mężczyzn.  

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej będzie w czwartek. Zapraszam już na różaniec. Potem spotkanie w salce.

7. Dzieci Maryi mają spotkanie w najbliższą sobotę o 9:3o.

8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Przed kościołem, kwadrans przed mszą można będzie złożyć do specjalnych skarbonek swoją ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również drewniana skarbona wewnątrz kościoła daje taką możliwość. Proszę młodzież KSM, aby przeprowadzić tę zbiórkę.

9. Nauki przedślubne w naszej parafii będą miały miejsce wieczorem 26 i 27. października.

10. Zaprasza się mieszkańców Kokoszyc do udziału w V Kokoszyckiej Jesieni Artystycznej, pt.: Wielka Niepodległa. Wydarzenie to ma miejsce w Szkole Podstawowej 19. października o 16:oo. Zapraszają organizatorzy: Rada Dzielnicy, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Kokoszyczanki.

11. W przyszłym roku jest organizowana III Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Lourdes w dniach 5-13 maja. Taka pielgrzymka jest organizowana co dwa lata. Przejazd odbywa się specjalnym pociągiem, co umożliwia pielgrzymowanie również osobom chorym. Szczegóły są na plakacie w gablotce oraz na stronie parafii.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 10

Wczoraj 78

Tydzień 168

Miesiąc 2628

Ogółem 295382

Currently are 15 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions