OGŁOSZENIA PARAFIALNE

09.09.2018r.

1. XXIII Niedziela Zwykła. W Bazylice Pszowskiej przypada dzisiaj odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Zwyczajem naszej parafii o 9:oo wyruszamy w pieszej pielgrzymce do Matki Bożej Uśmiechniętej. Tamże o 11:oo będzie suma pontyfikalna, a o 15:3o uroczyste Nieszpory Maryjne. Plan całości uroczystości jest przedstawiony w gablotce. Parafia w Pszowie to nasza macierzysta parafia.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Przekazuje więc podziękowania wszystkim ofiarodawcom. Za tydzień będzie kolekta parafialna.

3. Gość Niedzielny świętuje swoje 95. urodziny. Dzisiejszy numer rozpoczyna cykl materiałów z myślą o kobietach. Mały Gość Niedzielny jest również do nabycia.

4. Jeszcze raz pragnę podziękować wszystkim, którzy z serca ofiarowali swoje dary i pięknie przyozdobili dożynkowy ołtarz. Dziękuję pocztom sztandarowym i obecnym na wspólnym dziękczynieniu.

5. Jutro w poniedziałek ma miejsce w Katowicach pogrzeb śp. Arcybiskupa Szczepana Wesołego – długoletniego duszpasterza Polonii w świecie. O 11:oo w katedrze będzie odprawiona Msza św. pogrzebowa, po której w procesji przejdą wierni do Kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, gdzie zmarły pasterz zgodnie ze swoją wolą będzie pochowany w krypcie. Na organach grać tam będzie nasz pan organista Łukasz Kurpas.

6. W środę przypada Uroczystość Matki Bożej Piekarskiej, która jest główną patronką naszej archidiecezji. Módlmy się w tym dniu za nasz Kościół Katowicki. Tego dnia w katedrze będą mieć miejsce święcenia biskupie księdza Grzegorza Olszowskiego. Módlmy się za Niego.

7. Natomiast w piątek jest Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na Mszę św. o 17:oo, która sprawowana będzie w intencji mojego poprzednika Księdza proboszcza Grzegorza Brzyszkowskiego w dniu Jego urodzin. Po tej mszy o 18:oo będzie nauka przed chrztem dziecka. Taka nauka ma miejsce zawsze w piątek przed trzecią niedzielą miesiąca.

8. Intencje mszalne za żywych i umarłych na rok 2019 będzie można zamawiać w najbliższy piątek po mszy wieczornej w kancelarii. Pierwszego dnia zamawiamy tylko 3 intencje mszalne i proszę, aby uszanować tą prośbę.

9. W przyszłą niedzielę w czasie sumy chcemy podziękować za służbę w naszej parafii: panu organiście Emanuelowi Sczensny, pani kancelistce Marlenie Szołtysek- Weczerek i mojej siostrze Jolancie Zakrzewskiej. Wszystkie te osoby skończyły w czasie wakacji swoją regularną posługę w parafii wskutek swojej osobistej sytuacji życiowej.

10. Również na sumie w przyszłą niedzielę sześciu naszych kandydatów - po kilkumiesięcznej praktyce i okresie próby - zostanie mianowanych na ministrantów. Po uroczystości zapraszam kandydatów z rodziną oraz starszych ministrantów do salki domu parafialnego na dalsze świętowanie przy stole. Do wtorku wieczora proszę telefonicznie zgłosić swoją obecność.

11. W gablotce znajdziemy terminy odprawienia Mszy świętych rocznicowych za naszych zmarłych, którzy odeszli do Pana w 2018 roku.

12. Za tydzień 18. września we wtorek przypada patronalne Święto Świętego Stanisława Kostki, patrona młodzieży. W ten dzień zapraszam całą młodzież naszej parafii ma mszę rozpoczynającą nowy rok szkolny. Od 18:oo będzie okazja do spowiedzi św. Obecność młodzieży przed bierzmowaniem jest obowiązkowa.

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 10

Wczoraj 78

Tydzień 168

Miesiąc 2628

Ogółem 295382

Currently are 22 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions