01.07.2018.r

1. Dziś XIII Niedziela Zwykła. Tak często dajemy się oszukać szatanowi; ulegamy pokusie, by obarczać Boga odpowiedzialnością za śmierć, cierpienia i wszystkie nasze nieszczęścia. Księga Mądrości broni niewinności Boga jasną deklaracją: Bóg nie uczynił śmierci. Nie cieszy się ze zguby żyjących.

2. Kolekta dzisiejsza jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby parafii.

3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek, I piątek i I sobota. Zapraszam wszystkich, a szczególnie wiernych, którym w roku szkolnym trudno jest wybrać się na te dodatkowe msze.

4. Pani Zosia Widenka zaprasza dzieci i młodzież do świetlicy OSP, aby podczas wakacji letnich, wziąć udział w organizowanych zajęciach od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.oo-20.oo.

5. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny są w tyle kościoła. Proszę zabrać naszym chorym Apostolstwo chorych na miesiąc lipiec.

6. W czasie wakacji, które właśnie się rozpoczęły:

• nie będzie nieszporów niedzielnych
  • obchód chorych w lipcu będzie tylko na indywidualne zgłoszenie. Proszę śmiało drzwonić na numer parafialny 324562174 i tak uzgodnić przybycie księdza w I piątek lub w innym dniu. W sierpniu obchód chorych będzie według regularnej listy.
  • Uwaga – zmiana pracy kancelarii parafialnej w lipcu i sierpniu - będzie czynna: w poniedziałek po mszy porannej oraz we wtorek, czwartek i piątek po mszy wieczornej. Dla wygody parafian wizytę w kancelarii zawsze można ustalić telefonicznie na dowolny czas z wyjątkiem śród i dni świątecznych.
  • Księdza proboszcza nie będzie w parafii w dniach 23.07-2.08, dlatego wszelkie sprawy, które wymagają decyzji lub podpisu proboszcza, proszę załatwić przed lub po tym terminie. W tym czasie będzie w parafii Misjonarz Świętej Rodziny, a kancelaria będzie czynna według wakacyjnego porządku.