24.06.2018r.

1. Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ten sprawiedliwy mąż jest ikoną człowieka oddanego Bogu i służącemu prawdzie bez względu na cenę jaką trzeba za nią płacić w wiernym życiu.

2. W naszych kościołach czytany jest dziś List Pasterski Arcybiskupa Katowickiego na początek czasu wakacyjnego i urlopowego.

3. Również dzisiaj poświęcimy nasze samochody. Przy tej okazji zwyczajem lat ubiegłych można złożyć do skarbony ofiarę na MIVA Polska – to kościelna organizacja, która od 2000 roku zaopatruje misjonarzy w pojazdy i paliwo.

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy Wasz dar! Pozwoli on do końca uregulować wszystkie zobowiązania dotyczące nowego oświetlenia. Za tydzień będzie kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

5. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny znajdziemy w tyle kościoła.

6. W czwartek zapraszam serdecznie na trzecie już nabożeństwo ku czci Św. Ojca Pio. Od czwartku modlitwę do Św. Pio będziemy łączyć z modlitwami do Św. Jana Pawła II. Nabożeństwo to odprawimy po mszy wieczornej, 17:3o. Zapraszam w wakacyjnym czasie całe rodziny, a szczególnie czcicieli Świętych Pio i Jana Pawła. W czasie wspólnej modlitwy uczcimy też relikwie.

7. W piątek przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zebrana zostanie kolekta na Stolicę Apostolską, tzw. Świętopietrze.

8. Dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki i wspólnej modlitwy w czasie obchodów gradowego święta. I tak wypełniliśmy zobowiązania naszych Ojców.

9. W związku z pytaniami parafian oświadczam, iż nasza parafia nie zostawia żadnych karteczek informacyjnych na grobach naszego cmentarza. Gdyby tak było, wpierw pojawiłaby się informacja o tym w ogłoszeniach parafialnych.

10. W czasie wakacji, które właśnie się rozpoczęły:

• nie będzie nieszporów niedzielnych
  • obchód chorych w lipcu będzie tylko na indywidualne zgłoszenie. Proszę śmiało drzwonić na numer parafialny 324562174 i tak uzgodnić przybycie księdza z Komunią Świętą w dogodnym dla wszystkich czasie. Ten parafialny numer jest przekierowany na telefon księdza proboszcza lub kapłana, który go zastępuje, a ponadto na kancelarię w godzinach jej urzędowania. Proszę więc, aby w sprawach parafialnych nie drzwonić na prywatny komórkowy numer proboszcza, lecz na numer parafialny.
  • Uwaga – zmiana pracy kancelarii parafialnej w lipcu i sierpniu - będzie czynna: w poniedziałek po mszy porannej oraz we wtorek, czwartek i piątek po mszy wieczornej. Dla wygody parafian wizytę w kancelarii zawsze można ustalić telefonicznie na dowolny czas, oprócz śród i dni świątecznych.