17.06.2018r.

1. XI Niedziela Zwykła. Jest wśród nas Ksiądz Neoprezbiter Michał Walczyński. Na wszystkich mszach niedzielnych wygłosi kazanie i udzieli indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego. Wczoraj takie błogosławieństwo przyjęli nasi chorzy w swoich domach. To wszystko niech będzie kolejną okazją, aby modlić się gorliwie o powołania z naszej parafii.

2. Ojciec Święty Franciszek mianował księdza prałata Grzegorza Olszowskiego proboszcza w Rybniku, biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej. Księdzu Biskupowi nominatowi święceń biskupich udzieli Metropolita Katowicki abp Wiktor Skworc w Uroczystość NMP Piekarskiej – 12 września o godz. 12:oo.

3. Dziś o godzinie 17:oo przeżywać będziemy KONCERT zespołu mixORCHESTRA. Zapraszam serdecznie całe nasze rodziny, które w ostatnich dniach przeżywały: Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień dziecka i Święto Rodziny.

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Za tydzień – parafialna. Bóg zapłać za Wasz dar!

5. Gość Niedzielny przedstawia nam jedną z propozycji na wakacyjne szlaki. To Bazylika NMP na Świętej Górze koło Gostynia. Ponadto znajdziemy artykuł o kryzysie słowa drukowanego, czyli poważnym spadku wydawanych czasopism. Nasza parafia wpisuje się w te tendencje i wiemy na pewno, iż powodem nie jest cena czasopism – u nas serwowane są bowiem za darmo, a jedynie Gość Niedzielny jest w cenie 5 złotych.

6. Mały Gość Niedzielny jest numerem wakacyjnym i obecny numer obejmuje miesiące lipiec i sierpień. Zachęcam, by sprezentować go dziecku na wakacje. Cena Małego GN to również 5 złotych. W środku numeru znajdziemy terminarz na mundial, czyli niezbędnik kibica. Proponowane są też miejca godne odwiedzenia w czasie wakacji

7. We wtorek będziemy przeżywać Krupne Święto. Każdy kto może niech włączy się w ślubowaną pielgrzymkę naszych przodków do Matki Bożej Pszowskiej. Wyruszymy o 8:oo spod kościoła. Zbiórka o 7:55. Mszę św. przeżyjemy w Bazylice Pszowskiej o 9:oo. Już teraz dziękuje panom za profesjonalne kierowanie ruchem. Msza św. za zmarłych zalecanych w czasie święta zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godzinie ósmej.

8. W czwartek dzieci mają swoją spowiedź św. przed wakacjami – godz.17:3o.

9. W przyszłą niedzielę po mszach poświęcimy nasze pojazdy przez wstawiennictwo Św. Krzysztofa.

10. Dziękuję pocztom sztandarowym i wszystkim, którzy mieli swój wkład w piekną oprawę Uroczystości Odpustowej w naszej parafii. Serdeczne Bóg zapłać!

11. Nasz archidiecezja ponownie organizuje pielgrzymkę do Lourdes, szczególnie dla chorych. Przejazd specjalnym pociągiem z Katowic w terminie 5-13 maja 2019 roku. Zapisy będą od września.

12. W dniach 2-8 lipca w Kokotku k.Lublinca odbędzie się Festiwal ŻyciaTeraz więc WSTAŃ. Szczegóły na plakacie, a zapisy do 27.06 w zakrystii w Pszowie.