OGŁOSZENIA PARAFIALNE

27.05.2018r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Łączymy się duchowo z pątnikami, którzy wyruszyli na pielgrzymkę świata męskiego do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Na wszystkich mszach śpiewamy dzisiaj hymn Matko Piekarska, a na nabożeństwie o 15:3o pomodlimy się Litanią do Matki Bożej Piekarskiej.

2. Witamy wśród nas Księdza z Parafii Matki Bożej Różańcowej w Rybniku, który wygłosi dziś kazanie i poprosi o wsparcie budowy nowego kościoła na Osiedlu Wrębowa. Kolekta jest przeznaczona na ten cel. Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Gość Niedzielny podejmuje temat Eucharystii. Mamy też czerwcowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

4. Na stole z czasopismami są obrazki ze Srebrnego Jubileuszu Kapłaństwa księdza proboszcza. Można je zabrać na pamiątkę.

5. W poniedziałek nie będzie Mszy św. porannej. Na majowe zapraszam o 10:3o.

6. Zbiórka wszystkich ministrantów będzie we wtorek po majowym. Zapraszam również kandydatów. Proszę rodziców o przypomnienie synom o tej zbiórce.

7. We wtorek na 19:3o zapraszam wszyskich zainteresowanych na spotkanie dotyczące zorganizowania w naszej parafii wczesnej Komunii Świętej. Początek przygotowań miałby się rozpocząć w połowie września tego roku. Ustalenia szczegółowe zostaną podane do wiadomości w późniejszym czasie.

8. W czwartek będziemy wspólnie przeżywać Uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa. W procesji wyruszymy po Mszy św. porannej, a więc około 8:5o. Zapraszam wszystkich do uroczystego przeżywania tego pięknego dnia, a dzieci pierwszokomunijne niech przyjdą w swoich białych strojach. Prosimy małe dzieci o sypanie płatków kwiatów przed Panem Jezusem. O 15:3o odprawimy ostatnie majowe. Gratuluje wszystkim, którzy przychodzili cały maj czcić Maryję.

9. Obchód chorych rozkładamy na dwa dni. W piątek od 8:3o odwiedzę chorych mieszkających przy ulicach: Smolna, Pałacowa, Gagarina, Olszyny, Oraczy i Zdrojowa. W sobotę będę u chorych na Dąbrowskiej, Młodzieżowej, Pszowskiej, Matki Teresy, Norwida i Wesołej. Będę pytał chorych, czy ma ich odwiedzić Ksiądz Neoprezbiter Michał Walczyński z błogosławieństwem prymicyjnym. Może to uczynić w dniach 15 i 16. czerwca.

10. Po Uroczystości Bożego Ciała powołam w naszej parafii Radę Ekonomiczną. Proszę, aby zaproszeni do rady parafianie okazali swoją gotowość do służby parafii w formie dzielenia się swoją wiedzą jako doradcy.

11. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

12. W piątek 8. czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. O 18:oo będzie w tym dniu Msza dla młodzieży. Proszę zarezerwować sobie czas.

13. W niedzielę 10. czerwca przypada nasz parafialny odpust.

Nabożeństwa Majowe

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 20

Wczoraj 89

Tydzień 20

Miesiąc 2613

Ogółem 292458

Currently are 11 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions