OGŁOSZENIA PARAFIALNE

20.05.2018r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Rozbrzmiewa dziś hymn Veni Creator Spiritus, połączony z modlitwą Przyjdź Duchu Święty i napełnij serca swoich wiernych i rozpal w nich ogień swojej miłości. Prośmy wspólnie, by Duch Święty był pierwszym doradcą w naszych najważniejszych życiowych sprawach.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar!

3. W czasie sumy modlimy się dziś w intencji wszystkich, którzy dali swój dar na nowe ławki. Dokładnie przed rokiem 23 maja przywieźliśmy drugą część ławek. Od tego czasu do dziś udało nam się spłacić ten nowy cenny nabytek. Bogu niech będą dzięki za postawę darczyńców. Apeluję o poszanowanie naszych ławek.

4. Msza św. o 16:oo sprawowana jest dziś w intencji księdza proboszcza, który wraz z rodziną, kapłanami i przedstawicielami różnych grup dziękuje Bogu za 25 lat życia w Chrystusowym Kapłaństwie.

5. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy w ostatni wtorek i dzisiaj łączą się ze mną w dziękczynnej modlitwie, za każde piękne z serca płynące życzenia i otrzymane prezenty. Bardzo sobie cenię Waszą życzliwość. Jeszcze raz - wielkie dzięki!!! Jutro rano odprawię Mszę św. dziękczynną za wszystkich składających życzenia.

6. Gość Niedzielny podejmuje temat: Dokąd zmierza Europa?

7. Zapraszam na nabożeństwa majowe. W sobotę w Dniu Matki niech przyjdą szczególnie wszystkie Mamy. Wtedy na nabożeństwie o 16:3o będziemy mieć gości. To parafianie z miejscowości Tyniec Mały (k. Wrocławia) – miejsca pochowania Gustawa i Gabrieli von Ruffer, byłych właścicieli pałacu w Kokoszycach. W kościele parafialnym w Tyńcu Małym znajduje się najstarsza w Polsce figura Matki Bożej Fatimskiej, ufundowana w 1936 roku przez Marię Josephę von Ruffer – starszą córkę Gustawa i Gabrieli, urodzoną w kokoszyckim pałacu. To świetna okazja, by pomodlić się za naszych dobrodziejów.

8. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 9:3o.

9. Za tydzień ma miejsce pielgrzymka piekarska dla młodzieńców i mężczyzn. Zachęcam do udziału w tej pielgrzymce.

10. W przyszłą niedzielę zbierana będzie kolekta na budujący się kościół na Osiedlu Wrębowa w Rybniku.

11. Na spotkaniu Rady Duszpasterskiej ustaliliśmy trasę przejścia procesji Bożego Ciała. Pójdziemy ulicami: Pałacowa, Pszowska, Osadnicza, Pałacowa, Gagarina, Pałacowa. Od jutra będę prosił Was o przystrojenie ołtarzy w wyznaczonych miejscach.

12. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza w ramach Metropolitalnego Święta Rodziny na film: Ignacy Loyola. Seanse: piątek i sobota o 17:oo; niedziela o 18:oo.

13. Trwa akcja Pieluszka dla Maluszka. Dary składamy w zakrystii lub kancelarii w godzinach urzędowania.

14. Młodzież, która zamówiła zdjęcie pamiątkowe z bierzmowania, może je odebrać w zakrystii. Cena 6 złotych.

Nabożeństwa Majowe

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 22

Wczoraj 89

Tydzień 22

Miesiąc 2615

Ogółem 292460

Currently are 8 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions