13.05.2018r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Gość Niedzielny przypomina nam prawdę o wniebowstąpieniu Chrystusa: niebo to „Ktoś”, a nie „coś”. Dzisiaj na sumie bierzmowana młodzież dziękuje za dar bierzmowania.

2. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Wasz dar pozwoli zakończyć spłatę naszych nowych ławek. Nasza zbiórka na ławki trwa dokładnie rok. W przyszłą niedzielę na sumie będziemy się modlić za wszystkich, którzy wsparli to dzieło swoją ofiarą.

3. Wczoraj Ksiądz Michał Walczyński przyjął w katedrze święcenia kapłańskie. Ksiądz Michał wkrótce zawita w naszej parafii, a 17. czerwca przyjedzie do nas z błogosławieństwem prymicyjnym. Będziemy mieli okazję złożyć mu życzenia.

4. We wtorek o 12:oo w katedrze - dokładnie w dniu 25. rocznicy święceń kapłańskich - w obecności naszych biskupów, będzie odprawiona Msza św. dziękczynna całego rocznika święceń 1993.

5. W naszej parafii we wtorek o 17:oo oraz w przyszłą niedzielę o 16:oo będą odprawione Msze św. w intencji księdza proboszcza, który w tym roku dziękuje Bogu i ludziom za przeżyte 25 lat w Chrystusowym Kapłaństwie. Wśród Parafian, chcę dziękować za wszelkie dobro tego czasu. Już teraz dziękuję za dar modlitwy i za wszelką łączność w tych dniach. Dziękuję też 30. osobom Służby Kościelnej i Służby Ołtarza za pozytywną odpowiedź na moje zaproszenie na wtorkowe spotkanie przy stole .

6. We wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Załatwienie koniecznej sprawy ustalamy wpierw telefonicznie.

7. W czwartek po majowym będzie zbiórka ministrantów i kandydatów.

8. Również w czwartek o 19:oo będzie na probostwie spotkanie Rady Duszpasterskiej. Ustalimy trasę przejścia procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Wiemy już, iż przejście ulicą Smolną jest niemożliwe ze względów bezpieczeństwa.

9. W III piątek miesiąca odprawimy Mszę wotywną o Miłosierdziu Bożym.

10. W sobotę urodziny obchodzi Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

11. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszam wszystkich, szczególnie jeśli w tym roku nie byliśmy jeszcze na majowym. Obecnie w czasie nabożeństw majowych trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

12. Proszę zabrać chorym Apostolstwo chorych.

13. W naszych gablotkach znajdziemy plakaty o najbliższych wydarzeniach:
  • Pielgrzymka Piekarska dla młodzieńców i mężczyzn – 27. maja
  • Święto Rodziny – 19. maja – 3. czerwca