22.04.2018r.

1. IV Niedziela Wielkanocna to Niedziela Dobrego Pasterza i zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Natomiast w środę, piątek i sobotę przypadają kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

2. Witamy wśród nas Księdza Diakona Dawida Domańskiego oraz Kleryków. Razem z nimi chcemy się wspólnie modlić o dar powołań. Ksiądz Diakon wygłosi niedzielne kazanie. Popołudniowe nabożeństwo odprawimy o 15:3o – szczególnie zapraszam wszystkich ministrantów i ich rodziny.

3. Zgodnie z zapowiedzią, chętni chłopcy mogą się dziś zapisać na ministranta. Zaraz po sumie proszę pozostać w kościele – w pierwszej ławce.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W imieniu Wspólnoty Seminaryjnej - Bóg zapłać za składane ofiary!

5. Gość Niedzielny dołącza dzisiaj adhortacje apostolską papieża Franciszka „Gaudete et exultate” o świętości w świecie współczesnym. Jest też do nabycia majowy Mały Gość Niedzielny, a w nim szablon na laurkę dla mamy.

6. W poniedziałek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha i będą dwie msze św.

7. W poniedziałek i czwartek o godz. 18:oo będą się odbywać próby przed I Komunią św.

8. We wtorek i środę we mszach świętych parafialnych będzie uczestniczyła grupa organistów z naszej archidiecezji.

9. W środę przypada Święto Świętego Marka Ewangelisty. Tradycyjnie zaraz po mszy, będziemy się modlić przy krzyżu misyjnym o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

10. W piątek po mszy zapraszam na pierwsze nabożeństwo do Św. Ojca Pio.

11. W sobotę o 8:oo Dzieci Maryi i Ministrant wyruszają na pielgrzymkę na Jasną Górę. Prosimy o modlitwę. Ze względu na to, iż na pielgrzymkę zapisał się tylko jeden ministrant są jeszcze wolne miejsca. Dlatego proszę, by dołączył do nas każdy kto chce z nami pojechać i natychmiast zgłosi swoją wolę proboszczowi. (324562174)

12. W przyszłą niedzielę zapraszam na sumę kandydatów do bierzmowania, którzy w czwartek zakończyli przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu. Będą rozdane karty osobowe potrzebne na 8. maja w parafii Syrynia.

13.vZarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na spotkanie w środę dnia 25.04.2018 o godz. 17:oo w świetlicy OSP. Prosi się o potwierdzenie przybycia.

14. Mamy nową instalację oświetleniową naszego krzyża na wieży. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę nowych części i prac.

15. Proszę o dar modlitwy na czas moich rekolekcji przed srebrnym jubileuszem kapłaństwa. Odprawiam je od dzisiaj do środy w Kamieniu Śląskim u Św. Jacka.

16. W gablotkach znajdziemy informacje: o filmie „Święty Niezłomny”; o koncercie charytatywnym z okazji Dnia Matki w MOK Pszów 26.04.2018; o akcji majowej „ Pieluszka dla maluszka”; Wakacje z wartościami dla młodzieży 13-25 lat.