11.03.2018r.

1. IV Niedziela Wielkiego Postu. Dziś Niedziela Radości. Jeśli nawracamy się szczerze Wielki Post nie jest bynajmniej czasem smutku. Radość może objawić się nieco później, ale zawsze jest owocem ukochania Pana.

2. Zapraszam wszystkich parafian i naszych gości na kolejne Gorzkie żale, które dziś rozpoczniemy wyjątkowo już o gdzinie 15:oo. Będziemy rozważać Mękę Pańską słowem i śpiewem w osnowie przepięknych nut naszych gości ze Scholi Anima Symphonizans z Bazyliki OO. Franciszkanów w Katowicach Panewnikach. Zespołem tym kieruje znany nam dobrze pan organista Łukasz Kurpas. Artyści będą śpiewać na Chwałę Bożą i nam pomogą w wielkopostnej modlitwie. Bądźmy więc razem o 15:oo i postarajmy się nie spóźniać.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Dziękuję za ten dar dla naszego Kościoła Katowickiego. Kto chce może jeszcze złożyć swoją ofiarę na misje do nowej skarbony ustawionej centralnie między ławkami. Ofiary na zbiórkę Ad Gentes z ubiegłej niedzieli i ewentualne dzisiejsze, przeleję jutro na konto Papieskiej Fundacji Misyjnej.

4. Dziękuję serdecznie za czynną pomoc w przygotowaniu i przebiegu dnia skupienia dla organistów, a także za włączenie się w Eucharystię odprawianą wczoraj w intencji organistów - w pięknej oprawie muzycznej.

5. Gość Niedzielny skupia się na tematyce NIEDZIELA WOLNA I NASZA. Znajdziemy tam tabelkę z wykazem niedziel wolnych od handlu. GN kosztuje 5 złotych. Zapraszam też do wzięcia innych czasopism – kto może niech wrzuci za nie coś, kto nie może - niech weźmie, czyta i poda dalej! Dzielmy się dobrym słowem!

6. Proszę, aby zabrać Apostolstwo Chorych dla wszystkich chorych, którzy nie mogą iśc do kościoła. W tym czasopiśmie znajdziemy biblijne rozważania naszego rekolekcjonisty ks. dr. hab. Janusza Wilka. Tym razem w artukule O obecności Boga - pisze o psalmie 124. Ksiądz Janusz jest chlubą naszej parafii i archidiecezji. W tym roku poprowadzi Ceremonie Wielkiego Piątku. Zaprasza też chętnych na Rekolekcje z Biblią - te w dniach 27-29. kwietnia 2018 > zapisy 324561497.

7. Od ubiegłego piątku możemy nabywać paschaliki wielkanocne 2018 w cenie 6 złotych. Dochód jest corocznie przekazywany CARITAS POLSKA.

8. W piątek o 18:3o będzie w kościele nauka przed chrztem dziecka. (po drodze krzyżowej)

9. Za tydzień rozpoczynamy zapowiadane PARAFIALNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Już w sobotę o 15:oo przywieździe proszę na mszę naszych chorych na msze świętą dla nich i opiekunów. Będzie okazja przyjąć sakrament chorych i wyspowiadać się. W gablotce i na stronach parafii znajdziemy plan rekolekcji. Prowadzić je będzie Ksiądz dr Stanisław Puchała – kapelan Jego Świątobliwości.

10. Rekolekcje szkolne będą w dniach 19-21. kwietnia. Dzieci przychodzą na 9:3o. W poniedziałek w czasie nauki rek. poświęcimy skarbczyki dzieciom klasy III.

11. W sobotę  24 marca nasza parafia i parafia Zawada - jesteśmy zaproszeni na drogę krzyżową z Bazyliki Pszowskiej na Kalwarię Pszowską. Początek o 15:oo w Bazylice.

Miesiąc 20652