04.03.2018r.

1. III Niedziela Wielkiego Postu. Jezus oczyszcza świątynię jerozolimską, aby miejsce święte nie było placem targowym. Bo jeśli świętość przestanie być święta, człowiek zagubi poczucie nadprzyrodzonego celu życia i przylgnie tylko do tego co ziemskie. Potrzebujemy oczyszczenia świątyni naszego serca? No raczej – odpowiedziała na katechezie młodzież. A świętość niedzieli powinna być wolna od handlu? To właśnie pytanie rodzi dzisiejsza Ewangelia. Nie pyta dziennikarz, lecz sam Jezus.

2. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać za ofiary!

3. Gość Niedzielny jest do nabycia w tyle kościoła. Pozostałe czasopisma zabierzmy do domowej lektury.

4. W czwartek będzie miał miejsce w naszym kościele wielkopostny dzień skupienia Legionu Maryi. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na wspólną modlitwę, a szczególnie członkowie Róż Różańcowych. Rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończymy Eucharystią o 17:oo. Będzie wśród nas Ksiądz Krzysztof Winkler, archidiecezjalny kierownik duchowy Legionu Maryi.

5. Od piątku będzie można nabyć paschaliki wielkanocne CARITAS w cenie 6 złotych.

6. W piątek po drodze krzyżowej około 18:3o jest zbiórka wszystkich ministrantów.

7. W sobotę o 9:3o będzie spotkanie Dzieci Maryi.

8. W sobotę o 10:oo rozpocznie się w domu parafialnym archiodiecezjalny wielkopostny dzień skupienia dla organistów. Po zajęciach formacyjnych zostanie odprawiona msza św. o godzinie 12:oo. Drzwi kościoła są szeroko otwarte.

9. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale rozpoczną się o 15:oo zamiast o 15:15. W czasie tego nabożeństwa będą wykonywane pieśni pasyjne w wykonaniu Scholi Anima Symphonizans. Bardzo serdecznie zapraszam na to nabożeństwo! Przypomnijmy sobie nawzajem, że rozpoczyna się już o 15:oo.

10. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

11. Za tydzień możemy również wrzucić do nowej skarbony swój dar materialny na cele misyjne Kościoła Powszechnego. Ta zbiórka nosi nazwę Ad Gentes – do ludzi, dla narodów. To dobra okazja, by przypomnieć że w 98 krajach posługuje 2100 polskich misjonarzy. Oni zadysponują tym naszym wielkopostnym darem.

12. Grafik nauk przedślubnych w dekanacie znajdziemy w gablotce.

13. Decyzją Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca ksiądz proboszcz Adam Zakrzewski został powołany na urząd wicedziekana dekanatu Pszów na okres 5 lat. Ksiądz Arcybiskup zaaprobował wybór dokonany wśród księży dekanatu.