OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28.01.2018r.

 
1. IV Niedziela Zwykła. Jezus wciąż naucza. W Kościele jest głoszone Jego Słowo. Otwórzmy nasze serca na Słowo Boże! Ono daje światło, umocnienie, broni od zła. Nauka Boża to jeden z największych darów w drodze do nieba.
 
2. W kościołach naszej archidiecezji czytamy dziś zaproszenie do włączenia się w akcję: „ŚLĄSKIEDZIECIOM Z ALEPPO”.
 
3. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać!
 
4. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli kolędę. Spotkałem się z serdecznym przyjęciem prawie wszystkich rodzin, za co równie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które zasiliły konto inwestycyjne parafii. W naszej parafii z własnego wyboru i systematycznie, nie przyjmuje kolędy kilkanaście rodzin katolickich, nie wliczając osób, które są innego wyznania lub z innych przyczyn znanych proboszczowi nie mogą przyjąć kapłana.
 
5. Gość Niedzielny podejmuje temat mistyki. Jest też o uczestnikach wyprawy na K2.
 
6. Rozpoczęły się ferie zimowe uczniów. Wzorem lat ubiegłych parafia nasza organizuje akcję WESOŁA ZIMKA. Dzieci zapraszamy we wtorek, środę i czwartek w godzinach od 9:3o do 12:3o. Będzie czas na wspólną zabawę, gry, śpiewy, modlitwę i poczęstunek. Na zakończenie, w czwartek 1. lutego, odprawimy mszę św. szkolną o 11:3o. Zapraszam na nią wszystkie dzieci podstawówki.
 
7. W najbliższy I czwartek wyjątkowo nie będzie mszy św. o godzinie 7:oo.
 
8. Dnia 2. lutego (najbliższy piątek) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. Na mszach poświęcimy gromnice. Proszę się zastanowić, czy w naszym domu jest gromnica? Może nią być dawna świeca ślubna lub komunijna. Przynieśmy ją do kościoła. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na zakony kontemplacyjne. Również tego dnia uczniowie klasy trzeciej przygotowujący się do I Komunii św., będą miały poświęcenie świec komunijnych na mszy o 17:oo.
 
9. Błogosławieństwo Św. Błażeja biskupa i męczennika możemy otrzymać na mszy w piątek wieczorem oraz na mszach sobotnich rano i wieczorem.
 
10. Obchód chorych: w czwartek odwiedzę chorych na Smolnej, Pałacowej i Gagarina. W piątek zawitam na Olszyny, Oraczy, Zdrojową i Młodzieżową, a w sobotę - na Pszowską, Dąbrowskiej, Matki Teresy, Strażacką, Norwida i Wesołą. Od 8:4o.
 
11. Kolekta niedzielna za tydzień będzie na potrzeby archidiecezji. Kolejna - na parafię.
 
12. Z radością zawiadamiam, iż decyzją Księdza Arcybiskupa przybędzie do nas na staż duszpasterski Ks. Diakon Michał Walczyński i będzie wśród nas od 11.02 do 30.04.
 
13. Po konsultacjach z Radą Duszpasterską i samymi Parafianami podjąłem decyzję odejścia od dotychczasowej praktyki płatnej rezerwacji miejsc w ławkach. Apeluję, aby zgodnie ze starymi zasadami wychowania i kultury ustępować miejsca w ławkach osobom starszym i chorym. Nowe ławki będą jeszcze ponumerowane.
 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 10

Wczoraj 104

Tydzień 414

Miesiąc 2336

Ogółem 282200

Currently are 24 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions