31.12.2017r.

1. Dziś Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.

2. Jutro rozpoczynamy Nowy Rok, a w liturgii Kościoła obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Kończy się Oktawa Uroczystości Bożego Narodzenia i rozpoczyna 2018 rok.

ŻYCZĘ WSZYSTKIM PARAFIANOM SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

NIECH DOBRY BÓG NAPEŁNIA NAS DOBRĄ MYŚLĄ I POMOŻE,

BYŚMY NIE ZMARNOWALI DANEGO NAM ZIEMSKIEGO CZASU.

CZAS JEST NA WAGĘ ZŁOTA. TO MAŁO.

GDY JEST WYPEŁNIONY BOGIEM JEST NA WAGĘ WIECZNOŚCI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

KSIĄDZ PROBOSZCZ ADAM ZAKRZEWSKI

3. Kolekta tej niedzieli jest parafialna. Bóg zapłać za każdą ofiarę, którą składaliście i przelewaliście na konto parafii w 2017 roku. Ofiary te w tym roku zasilały przede wszystkim fundusz na nowe dębowe ławki, które od prawie roku dobrze nam służą. Musimy je szanować, by tak służyły przyszłym pokoleniom.

4. W Nowy Rok obchodzi się również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Módlmy się gorąco o łaskę pokoju, a szczególnie za tych, którzy przeżywają koszmar wojny w tak wielu miejscach na świecie. Pamiętajmy, że pokój jest też potrzebny w Naszym Domu rodzinnym, parafialnym.

5. Jutro w kościołach naszej archidiecezji będziemy czytać List Metropolity Katowickiego.

6. Kolekta w Nowy Rok będzie przeznaczona na gaz do ogrzania kościoła.

7. Jest jeszcze do nabycia Gość Niedzielny świąteczno – noworoczny.

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I czwartek i I piątek.

9. W sobotę będziemy świętować Uroczystość Objawienia Pańskiego, wspominającą misterium objawienia się Słowa Wcielonego całemu światu. Poświęcimy kadzidło i kredę. Kolekta będzie przeznaczona na misje.

10. Wieczorem w Uroczystość Trzech Króli będzie miał miejsce w naszym kościele koncert kolędowy. Zapraszam serdecznie na 16:5o!!! Przyjdźcie proszę całymi rodzinami. Zaśpiewa Chór Kameralny ANIMATO działający przy Parafii Świętego Jana Chrzciciela w Pawłowicach pod kierunkiem Małgorzaty Lucjan. Zespół jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów. Zdobył też prestiżową nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Kolęd.

11. W Trzech Króli obchodzimy również Dies Episkopi – modlimy się za naszych biskupów: Wiktora, Marka i Adama. Wszyscy obchodzą rocznicę sakry biskupiej, a Ksiądz Arcybiskup obchodzi już 20. rocznicę święceń biskupich.

12. Kolekta 7. stycznia będzie przeznaczona na potrzeby naszej diecezji. 21. stycznia na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.