24.12.2017r.

1. IV Niedziela Adwentu. W przededniu Bożego Narodzenia przyjmijcie świąteczne życzenia: Życzę, aby Nowonarodzony Pan mógł bez przeszkód zmieniać nasze życie swą miłością i dobrocią, i aby umacniał w nas to co dobre, ale słabe. Wiele pokoju serca!

2. Dzisiaj gromadzimy się na mszach o 8:oo, 10:3o i 12:oo. Nie będzie mszy wieczornej. Zapraszam wszystkich parafian i gości na pasterkę. Przed północą chcemy czuwać przy pięknej muzyce organowej wespół ze skrzypcmi.

3. Okazja do spowiedzi świętej tuż przed świętami, tj. dzisiaj: 7:oo-8:5o - również w czasie mszy o 8:oo; 8:5o po mszy dokończenie spowiedzi - dwóch księży będzie w konfesjonałach do ostatniej osoby; 10:oo-10:25; 11:3o-12:4o - również w czasie mszy o 12:oo; o 12:4o - spowiedź wszystkich chętnych do ostatniej osoby.

4. Kolekta do końca roku jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Wyjątek stanowią dwie kolekty: pierwsza zebrana w czasie pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia oraz druga w drugi dzień świąt – przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚ. Dziekujemy wszystkim ofiarodawcom i pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy przez lata utrzymują naszą parafię i dbają o piękno kościoła.

5. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali wiele czasu i sił, aby przygotować tak piękny świąteczny wystrój kościoła oraz wybudowali stajenkę dla Maleńkiego Jezusa. Adorujmy Go wspólnie. Dziękujemy ofiarodawcom pięknych choinek.

6. Wkrótce będą w parafii dwa koncerty na które już teraz zapraszam:

• w sobotę 30. grudnia znany nam zespół pod dyr. pana Adama Bobra MixORCHESTRA zaśpiewa i zagra kolędy o 17:5o, po mszy wieczornej (45 minut).
  • w sobotę Trzech Króli o 17:oo zaśpiewa kolędy profesjonalny chór ANIMATO.

7. Mamy dziś podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 8. złotych.

8. Pilnie potrzebujący opłatków znajdą je w zakrystii.

9. Z serca dziękuje rodzinom, które przychodziły z dziećmi na roraty. Daliście piękne świadectwo i zanieśliście do Boga wiele modlitw, które wydadzą swoje dobre owoce. Msza św. w waszej intencji będzie odprawiona w II dzień świąt na sumie. Dzieci otrzymają wkrótce dyplomy uczestnictwa w roratach roku liturgicznego 2018. Poinformuję o tym w ogłoszeniach parafialnych.

10. W tym tygodniu msze św. w dni powszednie będą odprawiane tylko rano.

11. Rodziców z dziećmi zapraszam w czwartek na mszę w dniu Świętych Młodzianków. Dzieci otrzymają indywidualne błogosławieństwo.

12. Za tydzień w niedzielę na wszystkich mszach w ramach homilii podziękujemy za dobro minionego roku i zapoznamy się ze statystyką duszpasterską. O 15:3o przeprosimy za grzechy starego roku.

13. Plan kolędy znajdziemy w gablotce i na stronach parafii. Jest to plan do 10. stycznia (cz.III) i nie obejmuje wszystkich tras. Kolęda będzie trwać do zimowych ferii szkolnych.

14. Rodziny, które nie mogą przyjąć kolędy w wyznaczonym czasie, zawsze mogą to uczynić uzgadniając kolędę dodatkową telefonicznie.