10.12.2017r.

1. II Niedziela Adwentu. Patron adwentu wzywa do nawrócenia i porządkowania swego życia. Wielu już to uczyniło, dlatego mają pokój w sercu – dla nich adwent to tylko radość. Wielu jednak żyje w bałaganie, bo nie żyje dla kogoś. Trudno dla siebie samego podejmować trud upiększania swego świata i zmobilizować swe siły. A nawet jeśli się zdarzy, że ktoś tylko dla siebie usiłuje „idealnie” poukładać swój świat, staje się on zimny, lodowaty. Porządek bowiem wprowadzony przez egoizm, ostatecznie jest wielką klęską człowieka. Święty Janie Chrzcicielu – módl się za nami! Razem z Maryją i Św. Józefem!

2. Serdecznie witamy wśród nas Księdza Profesora Józefa Kozyrę. Nasz Gość wygłosi dziś kazanie, ukazując jedną z kart historii Kościoła w Polsce u początków II Rzeczpospolitej, której 100 rocznicę powstania zaczeliśmy świętować.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na naszą parafię. Bóg Wam zapłać! Po mszach przeprowadzana jest zbiórka na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (z lampionem) są do nabycia przy wejściu.

5. Postarajmy się, aby w IV Niedzielę Adwentu nie trzeba już było rozprowadzać świec CARITAS, opłatków, itp. Proszę też, aby na ten dzień nie odkładać spowiedzi świątecznej.

6. Msze roratnie: wtorek, czwartek, piątek – zapraszamy szczególnie rodziny i dzieci. W środę rano na roraty zapraszam seniorów i czcicieli Matki Bożej Nieust. Pomocy.

7. We wtorek kancelaria parafialna będzie czynna tylko po mszy wieczornej.

8. Nauka przed chrztem dziecka będzie w piątek o 18:oo w kościele.

9. Dzieci Maryi mają swoje przedświąteczne spotkanie w sobotę o 9:3o.

10. Za tydzień będziemy mogli poznać kolejne trasy kolędowe w czasie od Świąt Bożego Narodzenia do Trzech Króli.

11. W niedzielę wigilii Bożego Narodzenia nie będzie mszy wieczornej o 16:oo

12. Betlejem w Spodku. Bilety są do nabycia w zakrystii w cenie 40, 60 lub 80 złotych. Na plakacie oraz na stronach www. znajdziemy wyczerpujące informacje.

Miesiąc 12020