03.12.2017r.

1. I Niedziela Adwentu. Rozpoczynamy święty okres przygotowania na przyjście Naszego Pana Jezusa Chrystusa i tym samym rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny.

2. Obecna niedziela jest przeżywana jako Niedziela Trzeźwości. Po mszach przed południem odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne z modlitwą o trzeźwość.

3. W ramach homilii czytamy dziś list pasterski naszego Arcybiskupa.

4. Kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać ofiarodawcom!

5. Gość Niedzielny rozpoczyna cykl o Św. Józefie stawiając pytanie: czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety? Ponadto: O pokoleniu z komórką w ręku.

6. Jutro Barbórka! Zapraszam Was Drodzy Górnicy na mszę św. sprawowaną za Was i Wasze Rodziny. Odprawimy też msze za zmarłych górników – szczególnie tragicznie. Poproszę Was o kolektę na renowację jednego z kielichów do rozdzielania Komunii.

7. W tygodniu rozpoczniemy Msze św. roratnie – wotywne o Najwiętszej Maryi Pannie. Dzieci, zapraszam z rodzinami na roraty we wtorek, czwartek i w piątek. Będą jak zwykle o 17:oo. W środę rano zapraszam na roraty szczególnie emerytów. Tematyką tegorocznych rorat jest osoba Świętego Józefa.

8. Tegoroczny Adwent jest najkrótszym z możliwych i dlatego IV Niedziela Adwentu to jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Będzie to też czas kolędowania według przedstawionego przed tygodniem planu. W niedziele czasu kolędowego nie będzie nabożeństwa popołudniowego, a adorację przenosimy z piątku na czwartek.

9. W czwartek przypada I czwartek miesiąca. Stąd dodatkowa msza o godz. 7:oo. Okazja do spowiedzi dla dzieci i wszystkich chętnych będzie już od 16:oo.

10. Natomiast w piątek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Msze będą o 7:oo, 17:oo i o 18:3o.
  • O 12:oo rozpocznie się Godzina Łaski – odmówimy przed Najświętszym Sakramentem cały różaniec w wielorakich intencjach.
  • Po mszy o 17:oo będzie spotkanie przy stole dla Dzieci Maryi i ich Rodziców.
  • dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. przyjmą Cudowne Medaliki (17:oo)
  • Młodzież naszej parafii gromadzi się na mszy o 18:3o. Zapraszam szczególnie bierzmowanych w ostatnich latach i obecnych kandydatów. Zapraszam dorosłych pracujących do późna.
11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć wśród nas księdza Józefa Kozyrę. Ksiądz Profesor wygłosi do nas kazanie, które będzie w naszej parafii jakby preludium do obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

12. Za tydzień po mszach przeprowadzimy zbiórkę - Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

13. Po mszach możemy nabyć świece CARITAS, kartki, opłatki i Śląski Kalendarz Katolicki.

14. Jest organizowana międzyparafialna samolotowa pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela. Plan znajdziemy w gablotce. Cena około 3500 złotych. (parafie: Gołkowice i Szeroka)

15. W gablotce znajdziemy plakat informacyjnyo koncercie: Betlejem w spodku.

16. We wtorek na czas mszy wieczornej kancelaria będzie wyjątkowo zamknięta.