12.11.2017r.

1. XXXII Niedziela Zwykła. Uczymy się wciąż postawy czuwania, aby zawsze być otwartym na przychodzącego Chrystusa. Zawsze, tzn. nie dopiero przed śmiercią.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać!

3. Gość Niedzielny kolejny raz pisze o cierpieniu chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

4. W czwartek zapraszam na spotkanie przygotowujących się do bierzmowania. Kandydaci z klasy drugiej gimnazjum na 18:oo – zabieramy indeksy. Uczniowie z klasy trzeciej niech przyjdą na 18:4o. (Dom parafialny)

5. Nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o 18:oo.

6. Katecheza dla dorosłych będzie w piątek o 19:3o.

7. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w sobotę o 9:3o.

8. W niedzielę 19. listopada przeżywać będziemy Dzień Muzyki Liturgicznej. Z tej okazji zapraszam Was na koncert. W programie utwory: J. S. Bacha. J. G. Rheinbergera, J. Leemmensa. Na organach zagra Michał Doźniak, na skrzypcach – Anna Trefon. Przyjdźcie proszę z rodziną lub z waszymi niedzielnymi gośćmi.

9. We wtorek 21. listopada zapraszam całą służbę liturgiczną na mszę wieczorną. A więc: ministrantów wraz z panem kościelnym oraz wszystkich panów organistów. Po mszy zapraszam do domu parafialnego na agape – spotkanie przy stole. Patronować nam będą: Św. Tarsycjusz oraz Św. Cecylia. Zapraszam serdecznie!

10. Radę duszpasterską zwołuję na piątek 24. listopada – godzina 19:oo.

11. Podziękowania kierujemy dla kwiaciarni RÓŻA, która ofiarowała kwiaty do kościoła na uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny. Bóg zapłać za ten dar!

12. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich i Zespół KOKOSZYCZANKI zapraszają mieszkańców Kokoszyc do udziału w IV Kokoszyckiej Jesieni Artystycznej, która odbędzie się 17. listopada o godzinie 16:oo w szkole podstawowej.

13. Polecam Wam film SPRAWA CHRYSTUSA, który wchodzi do kin od 17. listopada.

14. W najbliższym czasie możemy skorzystać z zapisów na pielgrzymkę do Częstochowy – 26. listopada i do Zakopanego – 9. grudnia. Szczegóły znajdziemy w gablotce.

15. SOLIDARNOŚĆ przy KWK MARCEL poprosiła mnie o zamieszczenie informacji o organizowanej na marzec pielgrzymce do Włoch. Szczegóły: gablotka przy chodniku.

16. Harmonogram kolekt i zbiórek najbliższych niedziel: 19 XI – na nowe ławki; 26 XI – kolekta na renowację katedry i po mszach zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W grudniu wszystkie kolekty niedzielne będą przeznaczone na spłatę nowych ławek. Ponadto w grudniu: 4 XII – kolekta barbórkowa na renowację jednego z kielichów; 10 XII – po mszach zbiórka Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie; pasterka – Fundusz Obrony Życia; 26 XII – na Wydział Teologiczny UŚ.

17. Godziny pracy kancelarii są wypisane w gablotce oraz na stronach parafii. Przypomnienie: pon. 7:3o-9:oo, wtorek i piątek 16:oo-18:3o, sob. 8:oo-10:oo, w środę i w dni świąteczne kancelaria jest nieczynna. Poza tymi godzinami wizytę w kancelarii proszę uprzedzić krótkim telefonem.