OGŁOSZENIA PARAFIALNE

05.12.2017r.

 
1. XXXI Niedziela Zwykła. Ewangelia jest lekcją wzywającą do pokory dla wszystkich głoszących Chrystusa. Słowo Boże ostrzega przed próżnością i wywyższaniem się. Jeśli ktoś ma nas prawdziwie docenić i wywyższyć, to tylko Jezus.
 
2. Jest dzisiaj razem z nami ks. Rafał Mucha z Bazyliki Piekarskiej. Witamy Go serdecznie. Ksiądz wikariusz wygłosi dziś kazania i poprosi nas o kolektę na budowę Domu Pielgrzyma przy Piekarskim Sanktuarium.
 
3. Czytamy dzisiaj oświadczenie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ograniczenia handlu w niedziele.
 
4. Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Zatrzymaj aborcję". Dziś po mszach nasi parafianie mają możliwość złożenia swojego podpisu w tyle kościoła lub w swoim domu. Do podpisu potrzebny jest: adres i pesel. Podpisane listy, będą wysłane w poniedziałek rano. Szczegóły są na: www.zatrzymajaborcję.pl
 
5. Dziękuję za piękne świadectwo trwania na modlitwie za zmarłych zalecanych oraz na mszach sprawowanych w intencji zalecanych. Odprawiliśmy już w parafii 5 takich mszy św. Kolejne pięć mszy będzie odprawionych poza parafią.
 
6. Gość Niedzielny podejmuje temat obrony życia, a także sprawę pomnika Św. Jana Pawła II we Francji, z którego nakazano usunąć krzyż w imię świętej laickości.
 
7. Wspólnota Dobrej Woli dziękuje za datki złożone na cmentarzu na rzecz Fundacji w ramach charytatywnej zbiórki. Nasza parafia ofiarowała do skarbonek 2432,95 złotych. W sumie zebrano 64177,47 złotych.
 
8. Ministrantów zapraszam na zbiórkę w piątek po mszy wieczornej.
 
9. W sobotę 11. listopada będziemy przeżywać Narodowe Święto Niepodległości. Msza za Ojczyznę będzie odprawiona w naszym dekanacie w Pszowie o godzinie 13:oo, a w naszym mieście w kościele Wniebowzięcia NMP przy Rynku.
 
10. Od poniedziałku do piątku rana będzie mnie zastępował ksiądz Krystian Gawleński. Kancelaria będzie czynna w swoich godzinach: poniedziałek 7:oo-9:oo, wtorek i piątek 16:oo-18:3o, sobota 8:oo-10:oo. W środę i w dni świąteczne kancelaria jest nieczynna i tak będzie 11. listopada.
 
11. Poproszono mnie o przekazanie wiadomości, iż spotkanie pana prezydenta naszego miasta Mieczysława Kiecy z mieszkańcami Kokoszyc odbędzie się 21.11.2017, na które zaprasza do OSP przy ul. Oraczy 6. Szczegóły i cały harmonogram spotkań znajdziemy w gablotce naszej dzielnicy przy chodniku.
 
12. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji.
 
 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 4

Wczoraj 99

Tydzień 372

Miesiąc 1551

Ogółem 272578

Currently are 13 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions