22.10.2017r.

1. XXIX Niedziela Zwykła to Niedziela Misyjna. Pamięcią modlitewną ogarniamy misjonarzy i powierzonych im wiernych. Tym samym rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Serdecznie witamy wśród nas Ojca Franciszka Żok ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Nasz Gość wygłosi kazanie misyjne. Po mszach będzie można nabyć Kalendarz Misyjny na 2018 rok i w ten sposób wesprzeć dzieło misyjne prowadzone przez Ojców Oblatów.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na misje. Bóg zapłać za tę ofiarę!

3. O 15:15 zapraszam na różaniec w intencji misji. Pamiętajmy o różańcu również w tygodniu. Paździenikowe nabożeństwa różańcowe odprawiamy: w soboty i niedziele 45 minut przed mszą wieczorną, a od poniedziałku do piątku po mszy.

4. Dzieci, które uczestniczą w różańcu mogą we wtorek lub w piątek przynieść swoje zebrane obrazki. Po różańcu uzupełnimy w domu parafialnym brakujące obrazki. Natomiast w przyszłą niedzielę proszę przynieść na różaniec swoje plansze z przyklejonymi obrazkami – obojętnie ile ich mamy.

5. Serdeczne podziękowania składamy anonimowym darczyńcom, którzy regularnie skłądają swoje ofiary do skarbonki misyjnej.

6. Gość Niedzielny podejmuje temat naprotechnologii relacjonując swoją wizytę u twórcy tej metody profesora Thomasa Hilgersa w jego ośrodku w USA.

7. Można zabrać do domu kartki przygotowane do wypisania zalecek za zmarłych.

8. W piątek i sobotę odbędą się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Początek o 18:3o w domu parafialnym. W celach organizacyjnych proszę uprzedzić swoje przybycie - 324562174.

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość poświęcenia Kościoła własnego. Na sumie odprawimy mszę w intencji dobrodziejów naszej świątyni. Bogu polecimy zmarłych budowniczych i wspierających przez lata utrzymanie kościoła. W tym dniu serdecznie polecam kolektę na nowe ławki.

10. Również w przyszłą niedzielę po mszach o 8:oo; 10:3o: 16:oo możemy wysłuchać mini koncertu pieśni religijnych w wersji instr. - na fletni Pana w wykonaniu Artura Thomasa. Po koncercie będzie można nabyć płytę. Szczegóły w gablotce i na www.

11. W gablotce i na stronach parafii znajdziemy również wykaz dni przyszłego roku w które znajdziemy wolną intencję mszalną. Przychodząc zamówić mszę zerknijmy proszę na ten wykaz. Będzie on zaktualizowany w czwartek.

12. Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na spektakl Karola Wojtyły Brat Naszego Boga. Odbędzie się w sobotę 4.11. o 18:oo. Zaproszenia są do odebrania w kasie.

13. Godziny pracy kancelarii znajdziemy: w gablotce, na stronach parafii i na drzwiach kancelarii. Poza wyznaczonymi godzinami wizytę trzeba ustalić telefonicznie.(4562174)

14. We Wszystkich Świętych poproszę was o kolektę na wywóz śmieci z cmentarza. W listopadowym czasie będzie to wydatek kilku tysięcy - przy stałej spłacie ławek.

15. Ksiądz proboszcz udaje się w najbliższy czwartek na wybory do Rady Kapłańskiej i będzie nieobecny w parafii. Natomiast w dniach 6-9. listopada będzie na rekolekcjach kapłańskich poza parafią.