15.10.2017r.

1. XXVIII Niedziela Zwykła. Dzisiaj:

• w Ewangelii, którą usłyszymy Jezus zaprasza na Ucztę, która jest obrazem przebywania z Panem na wieki. To wielki zaszczyt odpowiedzieć na to zaproszenie.
  • po raz pierwszy jest wśród nas Ks. Grzegorz Szołucha, którego serdecznie witamy. Przybywa z parafii Matki Bożej Różańcowej w Rybniku. Ksiądz Wikary wygłosi niedzielne kazanie i poprosi nas o ofiary na budowę kościoła.
  • zgodnie z zapowiedzią ubiegłych tygodni, młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przeprowadzi po mszach zbiórkę na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która funduje stypendia zdolnej i ubogiej młodzieży. To dzieło jest nazwane Żywym Pomnikiem Św. Jana Pawła II.
  • na sumie polecimy Bogu nasze czcigodne Sióstry Jadwiżanki, których bez mała wiekowa służba jest ozdobą naszej Kokoszyckiej Ziemi. Jutro w Uroczystość Św. Jadwigi Śląskiej, Siostry obchodzą swoje patronalne święto. Gratulujemy!
  • również na sumie poświęcę nowy ekran do wyświetlania tekstów liturgicznych, który został ofiarowany na chwałę Bożą dla uświetnienia liturgicznych śpiewów. Módlmy się serdecznie za anonimowych darczyńców tego dzieła. Dziękujemy!!!
  • ma miejsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii
  • dzieci z klasy trzeciej, które przygotowują się do I Komunii św. i są dziś obecne na mszy niedzielnej - zapraszam na minutkę do zakrystii, zaraz po mszy.
  • Gość Niedzielny czeka na nas przy wyjściu. Temat numeru: W dni święte zamknięte.

2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7.,zapraszam w czwartek po różańcu. (ok.18:1o)

3. Spotkanie Dzieci Maryi jest w najbliższą sobotę o 9:3o.

4. Następną niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Misyjną. Przybędzie do nas Ojciec Franciszek Żok ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Ojciec wygłosi kazanie tematyczne o misjach. Kolekta będzie przeznaczona na misje. Po mszach będzie można nabyć Kalendarz Misyjny na 2018 rok i tak wesprzeć dzieło misyjne prowadzone przez to Zgromadzenie.

5. W przyszłą niedzielę będzie można zabrać do domy przygotowane kartki na zalecki, aby odpowiednio wczesniej wypisać je w domu np. razem w wnukami, dziećmi...

6. W Pszowie w dniach od 22 do 25 października odbędą się rekolekcje maryjne prowadzone przez O. Paulina z okazji 295. rocznicy przybycia Obrazu z Jasnej Góry do Pszowa. Przypomnę, że obraz przywitano w miejscu gdzie dziś stoi kaplica 1722. Przygotowaliśmy już stosowną dokumentację inżynieryjną i otrzymaliśmy pozwolenia do przeprowadzenia całościowego remontu pod okiem konserwatora zabytków i geologa. Jak Bóg pozwoli w 2018 rozpoczniemy remont. Zaś w 2022 godnie uczcimy Jubuileusz 300. lecia przybycia Obrazu wespół z Pszowem.

7. W naszej parafii odbędą się nauki przedmałżeńskie. 27 i 28. października. (tj. pt i sob). Czas: 18:3o-20:3o. Zapraszam do domu parafialnego – ul. Pałacowa 5a.

8. Na stronach www. Parafii i w gablotce znajdziemy wypis tych dni w 2018, w które są jeszcze wolne intencje. Wykaz ten będzie nowelizowany co 3 dni do 1. listopada.