08.10.2017r.

1. XXVII Niedziela Zwykła jest obchodzona w Kościele Polskim jako Dzień Papieski nawiązujący do wielkiego pontyfikatu Św. Jana Pawła II.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na naszą parafię. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę skłądaną do koszyczka i skierowaną przelewem.

3. Gość Niedzielny podejmuje dziś temat: Gdy Twoje dziecko traci wiarę.

4. Bardzo proszę, aby zabrać dla naszych chorych Apostolstwo Chorych. Młodzież może zabrać do domu czasopismo droga. Za te czasopisma nie płacimy - jedynie za Gościa Niedzielnego (5 złotych) oraz za kalendarz Gościa Niedzielnego 2018 (3 złote)

5. W piątek odbyło się pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej w nowym składzie. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia wybrano na zastępcę przewodniczącego pana Wojciecha Pinior, a na sekretarza panią Anetę Burek.

6. Zapraszam na nabożeństwa różańcowe dzieci, młodzież i dorosłych! Dzieci, które chodzą na różaniec otrzymują małe obrazki, które proszę zbierać. W najbliższą sobotę o 16:oo, tj. przed nabożeństwem różańcowym proszę przynieść w kopercie swoje obrazki do salki w domu parafialnym. Kto nie może tego dnia, uczyni to za tydzień o tym samym czasie.

7. W czwartek na początku nabożeństwa różańcowego poświęcę dzieciom klasy trzeciej nowe różańce. Jeśli jest taka potrzeba ksiądz proboszcz ma do dyspozycji kilkanaście różańców. Po różańcu będzie krótkie spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

8. Nauka przed chrztem będzie w najbliższy piątek o 18:2o.

9. W najbliższy piątek 13. października na zakończenie obchodów 100. rocznicy Objawień Fatimskich, odbędzie się w naszej parafii tzw. Jerycho Różańcowe. Pod przewodem Legionu Maryi i Róż Różańcowych będziemy się modlić różańcem od godziny 15:oo do mszy wieczornej. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.

10. W sobotę jest Dzień Nauczyciela - pamiętajmy o nich w modlitwie.

11. W sobotę Dzieci Maryi poprowadzą różaniec parafialny o 16:15. Grupy parafialne, które chcą włączyć się w prowadzenie różańca kontaktują się z proboszczem.

12. Zgodnie z zapowiedzią za tydzień w niedzielę będzie kolekta na budujący się kościół na Oś. Wrębowa w Rybniku. Po mszach będzie zbiórka na Fundację stypendialną dla młodzieży – Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy pomnik Jana Pawła II.

13. W naszej parafii będą prowadzone nauki przedmałżeńskie. Połączone pierwsze i drugie spotkanie będzie w piątek 27 października – początek o 18:3o. Połączone trzecie i czwarte spotkanie będzie na następny dzień w sobotę również od 18:3o. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w salce trzeba się na te nauki zapisać. Wystarczy telefonicznie. Prowadzimy starania, aby w naszej parafii była też poradnia życia rodzinnego.

14. Godziny pracy kancelarii są wypisane w gablotce oraz na stronach parafii. Przypomnienie: poniedziałek 7:oo-9:oo, wtorek i piątek 16:oo-18:3o, sobota 8:oo-10:oo, w środę i w dni świąteczne kancelaria jest nieczynna. Poza tymi godzinami wizyta w kancelarii jest mozliwa, jeśli ustalimy ją krótkim telefonem. Jedynym numerem telefonicznym na parafię jest nr: 324562174. (połączony z komórką)