01.10.2017r.

1. XXVI Niedziela Zwykła. Czytamy dzisiaj List Pasterski Episkopatu Polski zapowiadający XVII Dzień Papieski. O 15:15 zapraszam na pierwszy różaniec.

2. PAŹDZIERNIKOWE NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE W NASZYM KOŚCIELE BĘDĄ: W soboty i niedziele 45 minut przed mszą wieczorną, a od poniedziałku do piątku po mszy wieczornej lub porannej – tylko w poniedziałek i środę.

3. Kto chce jechać do katedry Chrystusa Króla na VI pielgrzymkę Żywego Różańca (w tą sobotę 7. października), proszony jest jeszcze dzisiaj o kontakt z proboszczem.

4. Kolekta jest przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. W imieniu kleryków: Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel!

5. Gość Niedzielny – w nim znajdziemy: o różańcu, który jest firmowym znakiem katolickiej pobożności; o tym, że powinniśmy płakać nad zamykanymi kościołami.

6. W tym tygodniu obchód chorych będzie podzielony na dwa dni. W I czwartek odwiedzę chorych na ulicy Młodzieżowej, Oraczy, Wesołej i Zdrojowej. Natomiast w I piątek odwiedzę chorych z pozotałych ulic: Strażacka, Pałacowa, Gagarina, Olszyny, Św. Matki Teresy, Pszowska. Proszę o ewentualny przekaz tej informacji właściwym osobom, a jeśli ktoś z opiekunów nie może w czwartek - proszę dzwonić.

7. W najbliższy czwartek:
  • Legion Maryi zaprasza na uroczystą mszę o 17:oo z okazji XX. lecia swojego istnienia w naszej parafii. Po różańcu zaprasza się członków i auksyliatorów Legionu Maryi na poczęstunek – Agape - do sali domu parafialnego na parterze.
  • Nie będzie mszy szkolnej. Dzieci zapraszam na jedną z mszy sobotnich w dniu Matki Bożej Różańcowej.
  • Obchód chorych na ul. Młodzieżowej, Oraczy, Wesołej i Zdrojowej. (Pozostali w I piątek)
8. Przygotowujących się do bierzmowania zapraszam w piątek na różaniec (17:4o) i na mszę w int. młodzieży. Po mszy krótkie spotkanie dla kandydatów z II i III gimnazjum.

9. Spotkanie Dzieci Maryi będzie w najbliższą sobotę o 9:3o.

10. Ze względu na to, iż w tym roku do Rady Duszpasterskiej wybrano również studentów, spotkania nie będą mogły odbywać się w ciągu tygodnia. Dlatego najbliższa rada będzie na probostwie w piątek o 19:3o. Przypominam wybranych: Grzegorz Bugla, Aneta Burek, Martyna Cieśla, Irena Gawlina, Grzegorz Grychnik, Małgorzata Kubek, Barbara Maciocha, Jacek Maj, Wojciech Pinior, Sebastian Podeszwa, Sylwester Świątek, Krystyna Warcok. Na członków z urzędu powołuję panów: Wiesław Juraszczyk (kościelny), Łukasz Kurpas (organista). Niemożność uczestnictwa zgłaszamy bezpośrednio księdzu proboszczowi – wystarczy zadzwonić.

11. W kolejny czwartek 12. października na mszy szkolnej dla klas 1-3, poświęcę dzieciom komunijnym nowe różańce. Do tego czasu proszę, aby rodzice zakupili je w sklepach z dewocjonaliami. Jeśli trzeba mogę służyć pomocą kupując różańce w Katowicach. Każdy może przynieść to co ma w domu do poświęcenia.

12. Przyszłe kolekty i zbiórki: 8.10 – parafialna; 15.10 – na budowę kościoła i po mszy zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia; 22.10 – misje i kalendarze misyjne; 29.10 – parafialna; 5.11 – remont katedry; 12.11 – potrzeby archidiecezji i po mszy zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie; 19.11 – parafialna.