24.10.2017r.

1. XXV Niedziela Zwykła. Bóg pragnie zbawić nas wszystkich, także tych, którzy naszym zdaniem zupełnie na to nie zasługują. Czeka na choćby jedno drgnienie skruszonego serca, aby je przygarnąć i uleczyć. Jeśli nadmiar Jego dobroci i cierpliwości nas gorszy, módlmy się, aby nauczył nas patrzeć miłosiernie na innych i siebie samych.

2. W ramach ogłoszeń czytamy dziś zaproszenie Księdza Arcybiskupa na VI pielgrzymkę Żywego Różańca do katedry Chrystusa Króla w sobotę 7. października. Kto chce jechać na tę pielgrzymkę proszony jest o kontakt z proboszczem.

3. Kolekta tej niedzieli jest parafialna. Serdeczne Bóg zapłać za każdą ofiarę! Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

4. Gość Niedzielny podejmuje dziś kilka tematów: o Marcinie Lutrze; kanadyjskiej obrończyni życia skazanej za uratowanie życia; o ludziach, którzy trwają w wierności małżeńskiej nawet, gdy po ludzku małżeństwo się całkiem rozpadło; o życiu prześladowanych chrześcijan w Korei Płn., gdzie rośnie liczba wyznawców Chrystusa.

5. W poniedziałek zapraszam na katechezę dla dorosłych o 19:oo

6. W czwartek:
  • 15:oo Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast - ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA. Odmówimy ją wspólnie przy krzyżu na początku Młodzieżowej.
  • 16:3o okazja do spowiedzi św.
  • 17:oo Msza św. szkolna dla uczniów klas 4 -7 w intencji śp. księdza proboszcza Gerarda Wengierka. Zapraszam serdecznie wdzięcznych Mu parafian!
  • 17:4o Spotkanie uczniów klasy siódmej, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  • 18:3o spotkanie organizacyjne rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej w pierwszą niedzielę maja 2018 roku. Wystarczy obecność jednego z rodziców lub opiekunów. Wcześniej ksiądz proboszcz odwiedzi trzecioklasistów w szkole.
7. Za tydzień w czwartek wieczorem poproszę o spotkanie uczniów przygotowujących się do bierzmowania z klas II i III gimnazjum. Później będzie pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej, która tego dnia rozpocznie swoją służbę w Kościele. Przypomnę o tym za tydzień w niedzielę podając skład Rady, godzinę i miejsce spotkania.

8. W piątek 29.09 po mszy wieczornej zapraszam ministrantów na półgodzinną zbiórkę.

9. W przyszłą niedzielę odprawimy pierwsze nabożeństwo różańcowe o 15:15

10. Trwają zapisy przyszłorocznych intencji mszalnych za żywych i umarłych na rok 2018.

11. Godziny pracy kancelarii są wypisane w gablotce oraz na stronach parafii. Przypomnienie: poniedziałek 7:oo-9:oo, wtorek i piątek 16:oo-18:3o, sobota 8:oo-10:oo, w środę i w dni świąteczne kancelaria jest nieczynna. Poza tymi godzinami wizytę w kancelarii proszę uprzedzić ustalić krótkim telefonem.

12. Przychodnia w Kokoszycach informuje, że od 15.09 – 30.11.2017r. od poniedziałku do czwartku osoby 60+ mogą zaszczepić się bezpłatnie przeciw grypie, po wcześniejszym zapisaniu się w rejestracji przychodni.

Ogółem 1331940