OGŁOSZENIA PARAFIALNE
20.08.2017r.
 
1. XX Niedziela Zwykła. Spotkanie Jezusa z kobietą kananejską to potwierdzenie prawdy, że odpowiedzią Jezusa nigdy nie jest odrzucenie, choć zbolałej ludzkiej duszy nieraz może się tak wydawać. On zawsze ma dla nas współczucie i miłosierdzie, zwłaszcza w tym, co dla nas najtrudniejsze i co najbardziej boli.
 
2. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się z pielgrzymującymi w modlitwie, a po każdej mszy zaśpiewajmy hymn Matko Piekarska.
 
3. Witamy w naszej parafii księdza Józefa Chlebek, Misjonarza Maryi Niepokalanej, który zastępuje dziś w służbie duszpasterskiej księdza proboszcza.
 
4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na nowe ławki. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę! W przyszłą niedzielę będzie kolekta na Kościół w Kazachstanie.
 
5. Gość Niedzielny – dzisiaj podejmuje m.in. temat duchowej adopcji dziecka poczętego. Za tydzień w Gościu Niedzielnym znajdziemy bezpłatny dodatek – DVD z filmem Misja. W roli głównej: Robert de Niro, muzyka: Ennio Morricone.
 
6. Za tydzień będzie można nabyć kalendarz Gościa Niedzielnego na rok 2018 z wizerunkami świętych.
 
7. W piątek po mszy wieczornej zapraszam na zbiórkę ministrantów szkoły podstawowej i gimnazjum.
 
8. Ze względu na urlop pani kancelistki, do końca sierpnia kancelaria parafialna nie będzie czynna w czasie nabożeństw. Najlepiej jest poprzedzić wizytę krótkim telefonem lub przyjść po mszy z wyjątkiem środy i mszy niedzielnych.
 
9. Już teraz zwracam się do młodzieży, która w maju tego roku przyjęła w naszej parafii sakrament bierzmowania, że w sobotę 16. września jest organizowana archidiecezjalna pielgrzymka do katowickiej katedry, w podzięce za dar przyjęcia tego sakramentu i dla umocnienia w wierze. Zapraszam do uczestnictwa w tej kilkugodzinnej pielgrzymce. Pojedziemy wynajętym busem w cenie 10 złotych. Zapisać się można w zakrystii do niedzieli 3. września podając imię, nazwisko, pesel i numer telefonu dla dalszego kontaktu. Rodziców proszę o słowa zachęty.
 
10. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na spotkanie wyjazdowe – dożynkowe połączone z grillem w dniu 11.09.2017 o godz. 17:oo. Zapisy u przewodniczącej koła do końca miesiąca.
 

Twoja krew

Dołącz do nas !

Msza św. gregoriańska

II Synod Archidiecezji Katowickiej

Radio Opoka.fm

Synod Katowice

 

Wirtualna wycieczka do Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie

Parafia Kokoszyce

Parafia Rzymsko-Katolicka
 Niepokalanego Serca Maryi
w Kokoszycach
ul. Pałacowa 5, 44-373 Wodzisław Śląski
tel. 032 456 21 74

Konto Bankowe PKO BP o/Rybnik

08 1020 2472 0000 6702 0019 6238

 

Msze święte
- poniedziałek, środa 7.00
-  wtorek,czwartek piątek i sobota 17.00
- niedziele 8,00,10.30,16.00

Gościmy na stronie

Dziś 31

Wczoraj 83

Tydzień 114

Miesiąc 677

Ogółem 326470

Currently are 28 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions