20.08.2017r.

1. XX Niedziela Zwykła. Spotkanie Jezusa z kobietą kananejską to potwierdzenie prawdy, że odpowiedzią Jezusa nigdy nie jest odrzucenie, choć zbolałej ludzkiej duszy nieraz może się tak wydawać. On zawsze ma dla nas współczucie i miłosierdzie, zwłaszcza w tym, co dla nas najtrudniejsze i co najbardziej boli.

2. Dziś odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się z pielgrzymującymi w modlitwie, a po każdej mszy zaśpiewajmy hymn Matko Piekarska.

3. Witamy w naszej parafii księdza Józefa Chlebek, Misjonarza Maryi Niepokalanej, który zastępuje dziś w służbie duszpasterskiej księdza proboszcza.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, na nowe ławki. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę! W przyszłą niedzielę będzie kolekta na Kościół w Kazachstanie.

5. Gość Niedzielny – dzisiaj podejmuje m.in. temat duchowej adopcji dziecka poczętego. Za tydzień w Gościu Niedzielnym znajdziemy bezpłatny dodatek – DVD z filmem Misja. W roli głównej: Robert de Niro, muzyka: Ennio Morricone.

6. Za tydzień będzie można nabyć kalendarz Gościa Niedzielnego na rok 2018 z wizerunkami świętych.

7. W piątek po mszy wieczornej zapraszam na zbiórkę ministrantów szkoły podstawowej i gimnazjum.

8. Ze względu na urlop pani kancelistki, do końca sierpnia kancelaria parafialna nie będzie czynna w czasie nabożeństw. Najlepiej jest poprzedzić wizytę krótkim telefonem lub przyjść po mszy z wyjątkiem środy i mszy niedzielnych.

9. Już teraz zwracam się do młodzieży, która w maju tego roku przyjęła w naszej parafii sakrament bierzmowania, że w sobotę 16. września jest organizowana archidiecezjalna pielgrzymka do katowickiej katedry, w podzięce za dar przyjęcia tego sakramentu i dla umocnienia w wierze. Zapraszam do uczestnictwa w tej kilkugodzinnej pielgrzymce. Pojedziemy wynajętym busem w cenie 10 złotych. Zapisać się można w zakrystii do niedzieli 3. września podając imię, nazwisko, pesel i numer telefonu dla dalszego kontaktu. Rodziców proszę o słowa zachęty.

10. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza członkinie na spotkanie wyjazdowe – dożynkowe połączone z grillem w dniu 11.09.2017 o godz. 17:oo. Zapisy u przewodniczącej koła do końca miesiąca.