30.07.2017r.

1. XVII Niedziela Zwykła. Kto poznał i prawdziwie pokochał Jezusa zrobi wszystko, by z Nim być blisko. Bo Bóg to skarb największy. Co jest więcej warte od zbawienia?

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest nadal przeznaczona na nowe ławki. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! Za tydzień będzie kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.

3. Witam tych, którzy powrócili z wakacji i życzę szczęśliwej podróży wyjeżdżającym!

4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień, w którym od lat wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Fakt ofiarowanej abstynencji z racji religijnych możemy wpisać do księgi trzeźwości.

5. Gość Niedzielny porusza min. gorący temat reformy sądownictwa. Znajdziemy w nim też relację z rekolekcji oazowych III stopnia w Krakowie oraz artykuł o ludziach do których zadzwonił papież Franciszek. Pozostałe czasopisma weźmy do domu i czytajmy.

6. W środę przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią Wierzę w Boga, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, spełniając zwykłe warunki odpustu.

7. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek i pierwszy piątek okazja do spowiedzi będzie pół godziny przed mszą rano i wieczorem. W tym wakacyjnym czasie przyjdźmy ze swoimi dziećmi i wnukami. Jako przypomnienie: w pierwszy piątek i sobotę odprawiamy nabożeństwa: odpowiednio do Niepokalanego Serca Maryi i Najświętszego Serca Pana Jezusa. W pierwszy piątek jest zbierana kolekta na cele charytatywne.

8. W I piątek miesiąca odwiedzę chorych z sakramentalną posługą. Początek - 8:4o.

9. Nauka przed chrztem dziecka będzie w piątek o godzinie 18:oo w kościele. Proszę, aby przyszli rodzice i chrzestni, którzy w najbliższym czasie będą chrzcić swoje dzieci.

10. 2 sierpnia wyrusza z Rybnika 72 piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Msza na rozpoczęcie będzie sprawowana o godz. 8.00 w bazylice św. Antoniego. Zapisy: przez cały poniedziałek i wtorek w kancelarii parafii MB Częstochowskiej w Rybniku lub przed mszą w bazylice. Jest również możliwość przyjazdu do Częstochowy w sobotę 5.08 na przywitanie pielgrzymki i wspólną mszę św. na Wałach Jasnogórskich. Zapisy na autobus będą w Centrum Pielgrzymkowym. Informacje szczegółowe zawsze znajdziemy na stronach internetowych.

11. Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym jest czynna: poniedziałek 7:oo-9:oo, wtorek i piątek 16:oo-18:3o, sobota 8:oo-10:oo. Poza tymi godzinami tylko po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym — 32 4562174.

12. Wciąż aktualna jest prośba o niestawianie butów na deskę, która w ławkach służy do klęczenia.

13. Trwają prace na cmentarzu związane z likwidacją grobów. Dziękuję wszystkim, którzy w sensie formalnym zainteresowali się swoimi rodzinnymi grobami. Jest możliwość zarezerwowania miejsca grobowcowego.