16.07.2017r.

1. XV Niedziela Zwykła. Ziarno Słowa Bożego nie zawsze pada na dobry grunt naszych serc. Czasem może nam się wydawać, że kiedy Bóg do nas mówi, to jakby „rzucał grochem o ścianę”. Stąd przypomnienie, że im lepsze przygotowanie i otwarcie na dar Słowa, tym lepsze będą tego owoce.

2. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na nowe ławki. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel!

3. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny (z płytą CD) są do nabycia. Pozostałe czasopisma proszę zabrać dla domowej lektury. Zanieśmy Apostolstwo Chorych naszym chorym domownikom.

4. Od jutra rozpoczną się prace na cmentarzu związane z likwidacją grobów, które od kilku lat nie budzą zainteresowania swoich opiekunów i rodzin, pomimo licznych ogłoszeń w roku 2015 i 2017. Prace te będą trwać sukcesywnie przez kilka miesięcy. Groby rodzin, które do 1. lipca 2017 zgłosiły swoją czasową niedyspozycję finansową nie będą likwidowane przez 5 lat. Rodziny, które nie są zainteresowane przedłużaniem dzierżawy miejsca mają prawo zdemontować i zabrać swój nagrobek w terminie uzgodnionym w kancelarii parafialnej. Po likwidacji grobu nagrobki będą utylizowane na koszt parafii, po wcześniejszym pozbawieniu ich elementów religijnych. Powtórna rezerwacja miejsca nie jest możliwa przed likwidacją danego grobu.

5. Od jutra będę służył pomocą w prowadzeniu rekolekcji dla Dzieci Maryi w Pszowie.

6. Proszę, aby w tym tygodniu załatwić te sprawy kancelaryjne przy których jest konieczny podpis księdza. W przyszłym tygodniu udam się bowiem na kilka dni urlopu.

7. Kancelaria parafialna w czasie wakacyjnym jest czynna: poniedziałek 7:oo-9:oo, wtorek i piątek 16:oo-18:3o, sobota 8:oo-10:oo. Komu nie pasują powyższe terminy zawsze można uzgodnić wizytę telefonicznie – 32 456 21 74. W środy i dni świąteczne nie załatwiamy spraw kancelaryjnych.

8. W piątek po mszy wieczornej zapraszam ministrantów na wakacyjną zbiórkę.

9. Witam tych, którzy powrócili z wakacji i życzę szczęśliwej podróży wyjeżdżającym!

10. Proszę o niestawianie stóp w nowych ławkach na desce przeznaczonej do klęczenia.

11. W gablotce znajdziemy ogłoszenie dotyczące pielgrzymki na sierpniowe obchody kalwaryjskie. Zapisy u pani Lidii Sorek drogą telefoniczną.

12. Mszę św. za zmarłych od sąsiadów będą odprawiane w miarę możliwości znalezienia księdza, który będzie mógł przyjechać odprawić te msze. W czasie wakacyjnym nie jest to łatwe. Wszystkie regularne parafialne msze do końca roku mają już zarezerwowane przez wiernych intencje.

Miesiąc 21976