18.06.2017r.

1. XI Niedziela Zwykła. Jezus powołuje i rozsyła swoich uczniów, aby służyli Kościołowi i sami się uświęcali. Nasz Pan czyni to bez przerwy. Każdy Pasterz, który zachowuje jedność z Chrystusem i Kościołem jest Jego darem.

2. Kolekta dzisiejszej i następnej niedzieli jest parafialna. Bóg zapłać za Wasz dar!

3. Dzisiaj w naszej parafii odbywają się wybory do Rady Duszpasterskiej. Spośród 16. osób parafianie mają wpływ na wybór 6. osób rady. Każdy dorosły parafianin może głosować zaraz po mszy w domu parafialnym. Na otrzymanej karcie zaznaczamy krzyżykiem dwa nazwiska. Za tydzień zostanie podany pełny skład rady. Natomiast po wakacjach poznamy skład Duszpasterskiej Rady Ekonomicznej, która będzie służyć pomocą w sprawach ekonomicznych, finansowych i prawnych.

4. Jutro Krupne Święto. Każdy kto może niech włączy się w ślubowaną pielgrzymkę naszych przodków do Matki Bożej Pszowskiej. Wyruszymy o 8:oo spod kościoła. Zbiórka o 7:55. Nie będzie mszy porannej o 7:oo. Mszę św. przeżyjemy w Bazylice Pszowskiej o 9:oo. Już teraz dziękuje panom za profesjonalne kierowanie ruchem.

5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • zapraszam wszystkich czcicieli Serca Jezusowego na Eucharystię
  • Uroczystość ta znosi piątkową wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  • o 8:oo jest msza na zakończenie roku szkolnego
  • rano odwiedzimy chorych parafian – od godziny 9:oo
  • przybędzie do nas ksiądz neoprezbiter Mateusz Seweryn
  • wieczorem jest msza dla młodzieży na zakończenie roku szkolnego. Na tej mszy będzie podziękowanie młodzieży, która w tym roku przyjęła sakrament Ducha Św.
  • po mszy dla młodzieży spotkanie ministrantów z gimnazjum i szkoły średniej

6. W sobotę przeżywać będziemy Święto Niepokalanego Serca Maryi - naszej patronki. W całym Kościele w tym dniu przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

7. Uroczystość odpustowa będzie w najbliższą niedzielę. Koncelebrowanej sumie przewodniczyć będzie i kazanie wygłosi Ksiądz Neoprezbiter Mateusz Seweryn. Po mszach niedzielnych udzieli wszystkim chętnym błogosławieństwa prymicyjnego przy dźwiękach muzyki organowej w wykonaniu pana Rafała Kozubka – naszego gościa. Proszę o obecność: dzieci, młodzież bierzmowaną, poczty sztandarowe oraz przedstawicieli różnych stanów i zawodów w parafii. Ponadto proszę o posługę poniesienia baldachimu.

8. Pragnę podziękować wszystkim, którzy z serca włączyli się w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać za: prace porządkowe wykonywane na długo przed uroczystością, prace zdobnicze, posługę liturgiczną, a nade wszystko za świadectwo wiary. W sposób szczególny dziękuję pocztom sztandarowym i naszym dzieciom, które są zawsze najpiękniejszą ozdobą procesji. Dziękuję wiernym strojącym ołtarze oraz za służbę Straży Pożarnej.

9. Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny z płytą CD jest do zakupienia na stoliku.

10. Do czwartku będzie mnie zastępował Ks. prob. Mariusz Pacwa. Tel.: 324562174.