04.06.2017r.

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To jedno z najważniejszych świąt. Duch Św. jest obecny w Kościele, uobecnia dzieła Jezusa w świecie i przypomina Jego naukę.

2. Dzisiaj Ks. Bp Gerard Bernacki dziękuje Bogu wraz z Kościołem za 50. lat kapłaństwa. Święceń udzielił mu 4 czerwca 1967 w katowickiej katedrze biskup koadiutor katowicki Herbert Bednorz. Od 1973 do 1977 pełnił funkcję rektora Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach, a jeszcze wcześniej jako diakon opiekował się chorym Biskupem Stanisławem Adamskim, również w Kokoszycach. Zapraszam serdecznie na mszę w intencji Jubilata w czwartek.

3. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Natomiast za tydzień – na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za składane ofiary!

4. Rozpoczął się czerwiec, który jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątki i niedziele będziemy odprawiać nabożeństwo do NSPJ.

5. W czerwcu czekają nas jeszcze: 15.06 – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; 19.06 – Święto Gradowe; 23.06 – Uroczystość NSPJ; 24.06 – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela; 25.06 – odpust parafialny

6. Dziękuję za uregulowanie wielu należności za wznowienie rezerwacji miejsca grobowego po 20 latach od pogrzebu i więcej. Od 1. lipca 2017 roku będzie można dokonać rezerwacji grobów, do których nikt się nie przyznaje i są już dawno nieopłacone. Już teraz można dokonać rezerwacji miejsc grobowcowych. Miejscem właściwym do załatwiania spraw związanych z cmentarzem jest kancelaria parafialna w Kokoszycach – ulica Pałacowa 5.

7. Gość Niedzielny przypomina, iż 6. czerwca polscy biskupi w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odnowią Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Znajdziemy też artykuł w którym premier Beata Szydło mówi o kapłaństwie swego syna.

8. Mamy w kościele nowe ławki, które cieszą oko i są powodem naszej zwykłej radości. To, że winniśmy je nie tylko używać, ale i szanować, zdaje się być rzeczą oczywistą. Apeluje zatem i proszę, aby nie stawiać nóg na deskę przeznaczoną do klękania. Wzajemne upomnienia w tym temacie są mile widziane, można się bowiem zapomnieć. Dodam, że materiałowe miejsce do siedzenia jest szczególne narażone na wszelkie pyłki kwiatowe, dlatego przychodząc na jubileusze, śluby, czy pogrzeby, absolutnie nie kładziemy na ławkach kwiatów.

9. W naszej parafii przygotowujemy się wyborów do Rady Duszpasterskiej. Trwa obecnie zgłaszanie kandydatów do tych wyborów. Można to uczynić do 9. czerwca składając na kartce imię i nazwisko wskazanego kandydata z podpisem osoby zgłaszającej i oddajemy ją proboszczowi, najlepiej po nabożeństwach lub w kancelarii. Za tydzień poznamy listę wyznaczonych kandydatów, a 18. czerwca będą wybory. W odpust parafialny poznamy skład Rady.

10. W gablotce znajdziemy informacje: Stowarzyszenia SPES – organizacja katolicka, która organizuje wakacje z niepełnosprawnymi intelektualnie. (plakat zawiera INFO). Ponadto jesteśmy zaproszeni na spotkanie w sprawie dofinansowań pieców.