28.05.2017r.

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przywołuje pierwszą wolę Bożą, abyśmy byli w Niebie. To cel naszego życia i treść wieczności w obecności Boga.

2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Dziękuję za wszystkie ofiary składane na ten cel, a szczególnie na naszą aktualną inwestycję w postaci nowych ławek, które od piątku już nam służą. Temat o zamówienie ewentualnych dodatkowych ławek będzie podjęty najwcześniej po spłacie tych, które już mamy. Dzięki waszej ofiarności i z pomocą Bożą może to nastąpić w styczniu – po skończonej kolędzie. Obecnie zgromadziliśmy ponad 20% potrzebnych środków. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdą złotówkę!

3. Dzisiaj łączymy się duchowo z pielgrzymami piekarskimi w śpiewie Matko Piekarska.

4. Gość Niedzielny ukazuje: czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy? Ponadto artykuł o Medjugorie i inny o wybuchu w Siewieromorsku i zniszczonym arsenale broni.

5. Dziękujemy serdecznie osobom, które przygotowały kaplice do Dni Krzyżowych!

6. Jutro jest w naszej parafii Bierzmowanie. Dlatego majowe odprawimy o 17:3o, a msza pontyfikalna i koncelebrowana będzie odprawiona o 18:oo. Przybędzie do nas Ks. Abp Damian Zimoń. Nie będzie w tym dniu mszy porannej. Polecam modlitwie kandydatów do bierzmowania, którzy niech zgromadzą się w kościele na próbie już o 17:oo.

7. Na mszę bierzmowania zapraszam całą młodzież naszej parafii!!!

8. Mszę św. w intencji naszych zmarłych Rodziców odprawię w środę rano - w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zalecki składamy w zakrystii przed mszą.

9. Obchód chorych będzie miał miejsce w pierwszy piątek miesiąca czerwca od 8:4o.

10. Czerwiec to miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszej parafii we wszystkie piątki i w niedziele o 15:3o będziemy odprawiać nabożeństwa do NSPJ.

11. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w sobotę o 9:3o.

12. W gablotce znajdziemy informację o dwóch wotach dziękczynnych Polaków na 100. lecie objawień w Fatimie. To monstrancja i hospicjum dziecięce w Wilnie.

13. Parafia w Pszowie zaprasza nas we wtorek 31. maja i w środę 1. czerwca na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w Bazylice, w intencji pokoju na świecie, w Polsce i w rodzinach. Szczegółowy plan w gablotce.

14. W związku z przygotowaniem do wyborów do Rady Duszpasterskiej od jutra rozpoczyna się proces zgłaszania kandydatów na członków Rady i trwać będzie do piątku 9. czerwca, aby w niedzielę 11. czerwca przedstawić parafianom listę kandydatów. Nazwisko i imię kandydata, przedstawiamy w formie pisemnej proboszczowi, który ustala, czy osoba zgłaszająca i osoba zgłoszona są pełnoletnimi parafianami oraz fakt zgody na kandydowanie, a także kwestie takie jak: bierzmowanie kandydata, jego uczestnictwo w życiu wspólnoty wiernych i nienaganna postawa moralna. Kandydatów zgłaszamy tylko w kancelarii parafialnej:
  • we wtorek od 8:oo do 9:oo i po mszy wieczornej do 18:15;w czwartek od 8:oo do 9:oo
  • w piątek od 16:oo do 16:25 i po mszy wieczornej do 18:15; w sobotę od 8:oo do 9:oo
    i po mszy wieczornej do 18:15; w niedzielę po mszach dopołudniowych
15. Boże Ciało w tym roku przypada 15. czerwca. W procesji pójdziemy trasą: Pałacowa > Osadnicza > Parkowa. Dziękuję rodzinom za szczerą radość i otwartość na tę propozycję.

16. Bogatą ofertę Wodzisławskiego Centrum Kultury znajdziemy w gablotce, w związku z obchodem X Metropolitalnego Święta Rodziny.