30.04.2017r.

1. III Niedziela Wielkanocna jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Tym samym rozpoczyna się Tydzień Biblijny, który ma nas mobilizować do częstszego czytania Pisma św. i przypomnienia sobie jak wielkim darem jest Słowo Boże. W tym roku Kościół zachęca nas do szczególnej lektury Księgi do Galatów. Podejmijmy chętnie to wezwanie w swoich rodzinach.
2. Witamy wśród nas Księdza Janusza Wilka, który wygłosi dziś kazanie na wszystkich mszach niedzielnych. Cieszymy się, że w naszej parafii mieszka ksiądz biblista, który ukochał Pismo św. sercem i umysłem.
3. Księdza rekolekcjonistę witamy, a księdza diakona Mateusza żegnamy w ostatnim dniu Jego duszpasterskiego stażu w naszej parafii. Jednak nie na długo, ponieważ zaprosiliśmy przyszłego neoprezbitera na nasz odpust parafialny. Diakon Mateusz kieruje dziś do nas podziękowania. Nasza parafia również dziękuje Mu za wszelkie dobro uczynione na Chwałę Bożą. Przypomnę, że nasz ksiądz diakon Mateusz Seweryn - da Bóg doczekać - 13. maja przyjmie święcenia kapłańskie – dokładnie w 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Polecam Go waszej modlitwie.
4. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary! Za tydzień w niedzielę będzie kolekta na CARITAS, przeniesiona z Białej Niedzieli.
5. Gość Niedzielny jest do nabycia w tyle kościoła w cenie 5 złotych. Jest też majowy Mały Gość Niedzielny i wiele innych czasopism. Wystarczy mieć dobra wolę, zabrać je do domu i czytać, co na pewno nie będzie czasem straconym. Kto może niech zostawi dowolną ofiarę w skarbonce. Poczytajmy, tym bardziej w wolne dni.
6. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony czci Matki Bożej. Ten maj będzie wyjątkowy, bo przypada w 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać po mszach z wyjątkiem sobót, niedziel i uroczystości z porządkiem niedzielnym - w te dni będzie przed mszą wieczorną. Zachęcam wiernych do pielęgnowania tej pięknej tradycji wspólnego oddawania czci Maryi.
7. W poniedziałek jest Święto Św. Józefa, rzemieślnika. Prośmy, aby błogosławił naszej pracy, uczył wierności i pobożności. W modlitwie spójrzmy na Jego obraz.
8. W środę świętujemy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Ten dzień to również Święto Narodowe Konstytucji 3. Maja i kolejna okazja dla Polaków, aby modlić się za Ojczyznę. Msze odprawimy według porządku niedzielnego. Kolekta zebrana będzie na pomoc dla rodzin syryjskich. Kto wyjeżdża, a chciałby włączyć się w to dzieło, może wrzucić ofiarę do skarbonki z napisem kwiaty.
9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
10. W czwartek po mszy wieczornej będzie próba przed Rocznicą I Komunii św.
11. W I piątek od 8:3o będę odwiedzał chorych.
12. Nasi Strażacy w sobotę będą obchodzić 105. rocznicę Ochotniczej Straży Pożarnej w Kokoszycach. O 14:oo zostanie odprawiona uroczysta Msza św., na której poświęcimy nowy sztandar. Bądźmy w tym dniu razem z naszymi Strażakami modląc się o błogosławieństwo dla Nich, Ich pracy i Rodzin. Dziękujmy za Ich wzorową służbę.
13. W sobotę Spotkanie Dzieci Maryi. Tym razem proszę przywieźć dzieci do Sanktuarium w Turzy Śląskiej na godz. 13:oo na pielgrzymkę pod hasłem: Śladami Dzieci Fatimskich. Program znajduje się w gablotce. Tam ustalimy godz. powrotu.
14. Po niedzieli 7. maja odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Termin zostanie podany.
15. Sobotę 06.05.2017r. szczepienie psów więcej informacji w gablotkach i na stronie www.kokoszyce.net