23.04.2017r.

1. II Niedziela Wielkanocna to Święto Miłosierdzia ustanowione z woli samego Chrystusa. Uroczystość tą wprowadzano kolejno: w Krakowie w 1985 roku, w Polsce w 1995 i po kanonizacji Św. Siostry Faustyny w całym świecie tj. w roku 2000.

2. Witamy wśród nas alumnów Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, którzy razem z księdzem diakonem Mateuszem będą się z nami modlić o nowe powołania do służby w Kościele. Po mszach można uczcić relikwie Św. Faustyny i Św. Jana Pawła II.

3. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na WŚSD w Katowicach. Bóg zapłać!

4. Dziś rozpoczynamy też Tydzień Miłosierdzia, który jest okazją by podziękować Bogu i dobrym ludziom za wszelkie dzieła charytatywne w naszej parafii skierowane do potrzebujących parafian bez względu na stopień ich kontaktu z Kościołem. Dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom! Jest też okazja, by szczególnie podziękować pani Irenie Gawlina za to, że od lat bezinteresownie koordynuje pomoc charytatywną w naszej parafii, pomagając proboszczowi. Cieszy też fakt, iż nasza parafia wspiera od stycznia jedną z rodzin syryjskich w ramach akcji Caritas Rodzina Rodzinie. Przypomnę, że ofiary na powyższe cele są składane indywidualnie, w czasie pierwszopiątkowej kolekty oraz do skarbonki Św. Antoniego. Natomiast niedzielna kolekta na cele Caritas, którą zwykle zbieramy w Niedzielę Miłosierdzia jest przeniesiona na niedzielę 7. maja.

5. Również dzisiaj ma miejsce ogólnopolskie liczenie wiernych uczestniczących we mszach.

6. Pamiętajmy w modlitwie o naszych reprezentantach, którzy raniutko rozpoczęli swoją pielgrzymkę do Łagiewnik – Stolicy Miłosierdzia.

7. Gość Niedzielny zawiera DVD z filmem „ Zmartwychwstały”. Jest też Mały Gość Niedz.

8. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i poświęconym czasem bezinteresownie przyozdobili kościół do celebracji Triduum Paschalnego. Cieszymy się z godnej straży naszych Strażaków przy Grobie Pańskim oraz z poczt sztandarowych obecnych na uroczystych mszach.

9. W Uroczystość Św. Wojciecha patrona Polski odprawimy dodatkową Mszę o 17:oo. W tym dniu w kościele WNMP na rynku o godz. 18:oo, zostanie odprawiona Msza św. w intencji: Ojczyzny, pomordowanych w Katyniu i innych miejscach kaźni, górników wywiezionych do morderczej pracy, a także za dusze ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

10. We wtorek zaraz po Mszy św. podejdziemy do krzyża z racji Święta Św. Marka Apostoła. Będziemy się modlić o urodzaje i błogosławieństwo w pracy.

11. W czwartek zapraszam kandydatów do bierzmowania. O 18:oo spotkanie klasy I i II. Uczniowie klasy III, którzy wkrótce przyjmą ten sakrament, proszeni są na rozmowy indywidualne z proboszczem o wskazanych poniżej godzinach. Oto plan rozmów: kandydaci, którzy chodzili na spotkania przygotowawcze, których nazwiska rozpoczynają się od litery: od A do D na 18:oo; od E do P na 18:3o; od R do Z na 19:oo. O 19.3o niech przyjdą kandydaci spoza gimnazjum. Rozmowy z klasą III będą w kancelarii parafialnej.

12. Za tydzień w niedzielę odbędzie się też w naszej parafii Niedziela Biblijna. Kazanie wygłosi ks. dr hab. Janusz Wilk – biblista i rekolekcjonista. W tę niedziele pożegnamy też księdza diakona Mateusza, który powoli kończy swój staż diakonacki. Zaprosiłem diakona Mateusza na odpust parafialny, aby wygłosił kazanie i udzielił nam błogosławieństwa prymicyjnego. Polecam Go modlitwie, szczególnie 13. maja kiedy przyjmie święcenia kapłańskie. Będzie to również dzień 100. lecia Objawień i kanonizacji Bł.Dzieci Fatimskich.

Tydzień 2073

Miesiąc 11990