16.04.2017r.

1. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, którą właśnie świętujemy to najważniejsze święto chrześcijańskie. Na ten piękny czas wielkanocny przygotowywaliśmy się w wierze przez wielkopostne praktyki, rekolekcje parafialne, modlitwę i nabożeństwa pasyjne – za co Bogu niech będą dzięki!

2. Uczestnicząc w Liturgii Wigilii Paschalnej wyśpiewaliśmy wielkanocne Alleluja!, a wychodząc w procesji rezurekcyjnej ogłosiliśmy początek Wielkanocy.

3. Odprawimy dziś uroczyste Nieszpory Wielkanocne, które zakończą Triduum Paschalne. Przyjdźmy do kościoła na 15:3o całymi rodzinami razem z gośćmi.

4. Zewnętrznymi oznakami przeżywanego Okresu Wielkanocnego są: krzyż z czerwoną stułą, paschał i figura Zmartwychwstałego Pana. Symbole te będą w prezbiterium do Zesłania Ducha Świętego włącznie.

5. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na nowe ławki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze ławki znajdą się w naszym kościele już za półtora miesiąca. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich ofiarodawców, którzy mają swój udział w gromadzeniu środków na zapłatę tego poważnego dzieła. Dziękuję za każdą złożoną ofiarę i każdy przelew na fundusz inwestycyjny. Z serca – Bóg zapłać!

6. Jutro odprawimy msze św. według niedzielnego porządku. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy kierowali przedświątecznymi pracami w kościele oraz tym, którzy służyli pomocą. Przede wszystkim za przygotowanie Bożego Grobu i trzymanie straży przez Strażaków. Dziękuję za ofiary złożone na kwiaty.

8. W czwartek w parafii Czernica będzie miał miejsce Konwent Wielkanocny. Obecność wiernych świeckich jest mile widziana. Początek o 17:oo – Msza św.

9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Niektórzy z nas pojadą na uroczystości do Stolicy Miłosierdzia Krakowa Łagiewnik. W tym dniu uczcimy relikwie Apostołów Miłosierdzia: Św. Faustyny i Św. Jana Pawła II.

10. Za tydzień w niedzielę odbędzie się też w naszej parafii Niedziela Powołań prowadzona przez kleryków naszego seminarium, na czele z diakonem Mateuszem. Kolekta będzie przeznaczona na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Kolekta na Caritas będzie przesunięta na niedzielę 7. maja.

11. Przypomnę, że nasz ksiądz diakon Mateusz Seweryn - da Bóg doczekać - 13. maja przyjmie święcenia kapłańskie – dokładnie w 100. rocznicę Objawień Fatimskich. Polecam Go waszej modlitwie. Każdy, kto jest zainteresowany, by wspólnie jechać do katedry na Jego święcenia, proszony jest o wpisanie się na listę u pana kościelnego do Białej Niedzieli włącznie. Jeśli będzie wielu chętnych, pozwoli to nam wynająć autobus. Takie okoliczności nie zdarzają się często.

12. Kandydatów do bierzmowania zaproszę na spotkanie po Białej Niedzieli.

13. Przewodniczący Rady Miejskiej Wodzisławia Śląskiego zaprasza 19.kwietnia (środa) na godzinę 17:oo do świetlicy OSP na wybory do Rady Dzielnicy Kokoszyce.

Miesiąc 20600