02.04.2017r.

1. V Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczęły się wielkopostne rekolekcje. Serdecznie witamy wśród nas ks. dr. hab. Henryka Olszara, który z pomocą Bożą poprowadzi nasze rekolekcje. Niech będzie to dla nas czas uwielbienia Boga, umocnienia wiary i zmiany życia na miarę Bożego wezwania. Kolektę dzisiejszą przeznaczamy na nowe ławki. Za każdy dar – serdeczne dzięki!

2. Gość Niedzielny i inne czasopisma religijne są w tyle kościoła. W GN znajdziemy artykuł o grze komputerowej Niebieski Wieloryb.

3. Są jeszcze do nabycia paschaliki CARITAS.

4. Plan rekolekcji jest do wglądu w gablotce, na stronie parafialnej oraz jest dołączony do porządku nabożeństw na naszych kartkach informacyjnych. Zachęcam wszystkich do udziału w rekolekcjach. Dzisiaj o 17:oo nauka stanowa dla młodzieży pracującej i uczącej się począwszy od I klasy gimnazjum.

5. Dodatkowa spowiedź będzie od poniedziałku do środy pół godziny przed mszami.

6. Zwróćmy uwagę na fakt, że w czasie rekolekcji w dni powszednie msze św. są odprawiane o 8:oo i 18:oo, a nie jak zwykle o 7:oo i 17:oo. Daje to większą możliwość uczestnictwa dla odprowadzających dzieci do szkoły i pracujących.

7. W środę zostanie zebrana kolekta rekolekcyjna.

8. Szkolne rekolekcje rozpoczną się po następnej niedzieli.

9. Bóg zapłać za przyniesione dary ubrań w ramach charytatywnej akcji KSM. Na prośbę wiernych wznawia się przynoszenia odzieży dla potrzebujących. Dary te można jeszcze przynieść w dniach rekolekcji do zakrystii.

10. Obchód chorych z posługą sakramentalna przed świętami będzie miał miejsce w środę od godziny 9:3o. Wyjdzie do chorych ks. rekolekcjonista, ks. proboszcz oraz ks. diakon. Dlatego godzina wizyty będzie wcześniejsza niż zwykle.

11. Zbiórka ministrantów będzie w piątek po drodze krzyżowej.

12. W gablotce znajdziemy plakat Rycerzy Kolumba, którzy zapraszają nas do obejrzenia filmu: Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu. Ten w TVP1 – niedziela 2.04 – 13:o5

13. W przyszłą niedziele będzie święcenie palm na wszystkich mszach. Zapraszam szczególnie na sumę. Już o 10:15 zostaną wykonane fragmenty Stabat Mater, podobnie w czasie mszy i chwile po niej. Szczegóły będą na plakacie.

14. Zespół Szkół Urszulańskich w Rybniku ogłasza dzień otwarty w LO – 4. kwietnia (wtorek) w godz. 8:45-12:3o. Informujemy, też że w związku z reformą oświaty, szkoła prowadzi zapisy do klas VII Szkoły Podstawowej. Dzień otwarty: 8 kwietnia (sobota), godz. 10:oo.