05.02.2017r.

1. Dziś V Niedziela Zwykła. Jezus przypomina: „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego”. Weźmy to sobie do serca, bo łatwiej jest brylować słowem, wyglądem i wszelkim efekciarstwem.

2. Po Mszach św. dzisiaj i jutro pobłogosławię chleb w związku ze czcią Św. Agaty.

3. Dzisiaj pamiętamy też o naszym byłym proboszczu Księdzu Romanie Grabowskim, który kończy 65. lat. Suma odprawiana jest w Jego intencji. Życzymy Mu wiele Dobra oraz umocnienia i radości w służbie Panu. Ksiądz Roman spotka się z Radą Parafialną w przyszłą sobotę o 18:oo na probostwie.

4. Kolekta tej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej archidiecezji. Bóg zapłać! Pozostałe kolekty lutego będą przeznaczone na naszą parafię.

5. Nowy Gość Niedzielny czeka na nas. Pozostałe czasopisma weźmy dla domowej lektury.

6. Od przyszłej niedzieli do końca kwietnia będzie wśród nas Ksiądz Diakon Mateusz Seweryn. Na mocy dekretu biskupiego, będzie odbywał w naszej parafii swój staż diakonacki. Cieszymy się z tego faktu i czekamy na przywitanie Diakona.

7. Za tydzień w niedzielę 12. lutego przypada w naszej parafii Wieczna Adoracja. Najświętszy Sakrament będzie wystawiony od 7:oo do 17:5o. W gablotce i na stronach parafii znajduje się propozycja adorowania Jezusa przez wiernych poszczególnych ulic, aby zawsze ktoś był w kościele.

8. Dzieci Maryi mają swoje spotkanie w najbliższą sobotę o 9:3o

9. W Światowy Dzień Chorych (w sobotę) zapraszam na Mszę św. o 9:oo w intencji chorych.

10. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych zapraszamy do udziału w II archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano na dni 8-16 maja. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem, wyłącznie z wagonami sypialnymi.  Koszt pielgrzymki: 2300 zł + 170€.

11. Wszystkich Nauczycieli, Katechetów, Nauczycieli Emerytowanych i Pracowników Oświaty, oraz wszystkich zainteresowanych zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Fatimy w setną rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej w terminie 11 do 18 lipca. Zapisy do końca marca 2017, u księdza Józefa Więcka Archidiecezjalnego Duszpasterza Nauczycieli.  Tel.: 502237467. Plan szczegółowy i cena są w gablotce.

12. Poproszono mnie o skierowanie wyrazów wdzięczności wszystkim ofiarodawcom, którzy przekazali 1% podatku dla naszego parafianina Radka. Dar ten umożliwi zakup pionizatora – urządzenia, które pomaga choremu stać. Mama dziękuje za pomoc w powrocie dziecka do zdrowia. Ulotki z prośba o 1% podatku dla chorych dzieci można wyłożyć w tyle kościoła do wglądu parafian.

13. Na prośbę wolontariuszów, nasza parafia umożliwi przeprowadzenie zbiórki na rzecz wodzisławskiego przytuliska dla zwierząt (Stowarzyszenie Koty, Psy i My) oraz na rzecz wodzisławskich bezdomnych kotów. Zbiórka darów w kancelarii parafialnej: najbliższy poniedziałek po mszy, czwartek i sobota od 9:3o-10:3o oraz w piątek od 16:3o-17:oo.Potrzebne są koce, kołdry - ale nie z pierzem. Karma mokra dla piesków i kotów - także dla juniorów - mile widziana karma lepszej jakości ze względu na wyższą zawartość mięsa co jest potrzebne starszym i schorowanym zwierzakom - środki przeciwpchelne, obroże, żwirek dla kotów, karma sucha dla kotów.

WIECZNA ADORACJA

w Parafii Niepokalanego Serca Maryi

niedziela - 12. lutego 2017

Proszę, aby w miarę możliwości przybyć na wspólną adorację według ulic. W czasie adoracji zadbajmy o modlitwę, śpiew oraz chwile w zupełnej ciszy przed Panem. Niech Jezus będzie w tym dniu na pierwszym miejscu w naszych niedzielnych planach! Bardzo proszę, aby czas spożycia niedzielnego obiadu był podporządkowany adoracji – nie odwrotnie. Wieczna adoracja w niedzielę przypada raz na kilka lat i co ważne wszyscy mający wolne mogą w niej uczestniczyć. W takim dniu normalną rzeczą jest iść do kościoła dwa razy – na Mszę i na spokojną adorację.
Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen

7:oo Początek adoracji: Ks. Diakon i obecni wierni.
7:3o Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
8:oo Eucharystia
8:5o Pszowska; Marii Dąbrowskiej
9:3o Pałacowa; Gagarina; Wesoła; Olszyny
10:oo Mężczyźni chodzący regularnie na sumę
10:3o Eucharystia
11:1o Dzieci Maryi
11:3o Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży; Młodzież przed
Bierzmowaniem; Osadnicza.
12:oo Anioł Pański; Smolna; Dołki; Św. Matki Teresy
13:oo Ks. Szwedy; Młodzieżowa i; Parkowa;
14:oo Strażacka i Stażacy; Norwida; Sportowa i Sportowcy
15:oo Koronka do Bożego Miłosierdzia; Róże Różańcowe Kobiet;
Legion Maryi;
16:oo Eucharystia
16:5o Róże Różańcowe Mężczyzn; Szafarze; Ministranci
17:3o Zakończenie adoracji z błogosławieństwem; Oraczy; Zdrojowa.

Ogółem 1331964