DRODZY PARAFIANIE!

W DNIU BOŻEGO NARODZENIA ZWRACAM SIĘ DO WAS
W DUCHU RADOŚCI I WIARY SKŁĄDAJĄC ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA.
NIECH PAN JEZUS PRZEMIENIA NASZE ŻYCIE,
ABYŚMY BYLI ZDOLNI DO PRZYJMOWANIA JEGO DARÓW,
KTÓRYCH ŚWIAT DAĆ NIE MOŻE – POKOJU, RADOŚCI I SENSU ŻYCIA.
KOLĘDY NIECH WSKRZESZĄ W NAS NOWĄ GORLIWOŚĆ
W WYPEŁNIANIU SWEGO POWOŁANIA.
NIECH JEZUS BĘDZIE WŚRÓD NAS GODNIE UCZCZONY,
A NASI BLISCY NIECH DOŚWIADCZĄ, ŻE WYPEŁNIA NAS BOŻY DUCH!

Śpieszmy więc, śpieszmy, On na nas woła.
On na to przyszedł, ażeby nas zbawił.
Otoczmy żłóbek Jego dokoła,
aby nas rączką swą pobłogosławił.

1. Dziś Uroczystość Bożego Narodzenia. Po przeżytej w domach wigilii odprawiliśmy w nocy pierwszą mszę Bożego Narodzenia pamiętając o całej parafii i wszystkich przebywających za granicą. Pragniemy z serca podziękować wszystkim, którzy ofiarowali swoją służbę Kościołowi, i tak: Naszym Strażakom za postawienie choinek i pomoc w ich ozdobieniu; Pani Zofii Widenka, Panom Mirosławowi Kubek, Wiesławowi Juraszczyk, Eugeniuszowi Chłapek i Sebastianowi Podeszwa za poświęcony czas i wszelkie prace wraz z budową pięknego żłobka; w sposób szczególny Bóg zapłać tegorocznym ofiarodawcom choinek – Panu Eugeniuszowi Piszczan z rodziną. Ciesząc się pięknym wystrojem kościoła i naszych domów pamiętajmy o ludziach, którym w imię ideologii lub fanatyzmu zabrania się stawiania stajenek, a nawet śpiewania kolęd, aby nie wypowiadać imienia Jezus.

2. Możemy już dziś zobaczyć prototyp nowej ławki do naszego kościoła.

3. Kolekta w pasterkę zwyczajem lat ubiegłych zostanie przekazana na Fundusz Obrony Życia. Dzisiaj w pierwszy dzień świąt kolekta jest przeznaczona na parafię, a w drugie święto na Wydział Teologiczny UŚ. Na początku roku kolekty będą przeznaczone kolejno: na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne (1.01), na misje (6.01) i na archidiecezję (8.01). Bóg zapłać za wszelkie ofiary dane Kościołowi!

4. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza swoje członkinie na spotkanie świąteczno - noworoczne w dniu 28.12.2016, tj. środa na godz. 17:oo do świetlicy OSP. Prosi się o potwierdzenie przybycia.

5. Członków i auksyliatorów Legionu Maryi zaprasza się na spotkanie opłatkowe we wtorek 27.12.2016 na godz. 14:3o.