04.12.2016r.

1. Druga Niedziela Adwentu. Patron adwentu wzywa wszystkie stany do nawrócenia i porządkowania swego życia. Wielu się raduje i ma pokój w sercu bo już to uczynili w Roku Miłosierdzia. Wielu jednak żyje w bałaganie, bo nie żyje dla kogoś. Trudno dla siebie samego podejmować trud upiększania swego świata, trudno w tym celu zmobilizować swe siły. A nawet jeśli się zdarzy, że ktoś dla siebie samego usiłuje idealnie poukładać swój świat, staje się on zimny, lodowaty. Porządek wprowadzony przez egoizm ostatecznie jest wielką klęską człowieka. Św. Janie Chrzcicielu – módl się za nami.

2. Górnicy przeżywają swoje święto wespół z Św. Barbarą ich patronką. To często nasi ojcowie i dziadkowie lub sąsiedzi, którym dzisiaj składamy życzenia.

3. Drodzy górnicy! Pamiętamy o Was w modlitwie i dziękujemy za ciężką pracę i wszelkie dobro z którego korzystamy. Święta Patronka niech błogosławi na dole i u góry. Szczęść Boże! Szczęść Boże! Szczęść Boże!

4. Suma jest odprawiana w intencji górników i ich rodzin, a msza poniedziałkowa będzie modlitwą za zmarłych górników – czcicieli Św. Barbary. Szczególnie pamiętajmy o górnikach, którzy zginęli tragicznie jak ośmiu górników z kopalni Rudna w Polkowicach.

5. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na spłatę nowych konfesjonałów. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom. Bóg zapłać! Kolekty do Świąt Bożego Narodzenia będą przeznaczone na ten właśnie cel.

6. W całej Polsce ma dziś miejsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Kwestę przeprowadzą po mszach niedzielnych Legion Maryi i KSM. Bóg zapłać!

7. Gość Niedzielny zawiera ciekawy artykuł o Św. Mikołaju. W dobie wielu mikołajowych podróbek warto go przeczytać. We wtorek jest dzień Św. Mikołaja, a Jego sanktuarium jest w Bari na południu Italii. Cena GN – 5 złotych. Pozostałe czasopisma zabierzmy dla domowej lektury. Apostolstwo Chorych przekażmy chorym w domach i szpitalach.

8. W tyle kościoła są do nabycia: opłatki, świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. (5i12zł)

9. Ponadto są wieńce adwentowe (ofiary za nie przekazujemy hospicjum).

10. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. To wielkie maryjne święto. Tym bardziej więc w parafii Niepokalanego Serca Maryi. Dzieci Maryi włączą się w liturgię Mszy św. o godzinie 17:oo, ponieważ Maryja Niepokalana to ich główna patronka. Po Mszy Dzieci Maryi zapraszają swoich rodziców do salki na herbatę. O 18:3o będzie druga msza dla wracających późno z pracy oraz dla młodzieży. Oczekuję też przybycia kandydatów do bierzmowania.

11. Dzieci zapraszam na roraty we wtorek, piątek i oczywiście na mszę czwartkową o 17:oo.

12. W sobotę rano zapraszam na roraty wszystkich niemogących przybyć w tygodniu.

13. Kolęda: dzisiaj idziemy na ulicę Młodzieżową – numery nieparzyste od 49 do 67a i 67b. Plan kolędy na adwent jest w gablotce i stronach parafii. Kolęda dodatkowa w adwencie jest w najbliższą sobotę od 18:oo. Zapisy u pana kościelnego lub telefonicznie 324562174. Zbiórka ministrantów z ustaleniem planu kolędowego od Świąt Bożego Narodzenia do Trzech Króli będzie w piątek po roratach. Proszę o przybycie również starszych ministrantów.