27.11.2016r.

1.Pierwsza Niedziela Adwentu Roku Liturgicznego 2017. W tym czasie odprawiamy roraty. To msza wotywna o Najświętszej Maryi Pannie. Jedynie na roratach śpiewamy hymn Chwała na wysokości Bogu. Jak wzywa nas antyfona, żyjmy „trzeźwo, pobożnie i sprawiedliwie”. Dziś czytany jest list Księdza Arcybiskupa na I Niedzielę Adwentu.

2. I Niedziele Adwentu przeżywamy jako Niedzielę Trzeźwości. Zapraszam na nabożeństwo popołudniowe o 15:3o. Będziemy się modlić o trzeźwość narodu i przepraszać za grzechy pijaństwa, które rodzą same nieszczęścia. Można się wpisać do księgi trzeźwości na znak pomocy dla zniewolonych, połączony z modlitwą i pokutą.

3. W pozostałe niedziele czasu kolędowego nie będzie nabożeństwa popołudniowego.

4. Dzisiaj na mszy porannej o godz. 8:oo poświęcone zostaną nasze nowe konfesjonały. Polecam kolekty niedzielne na ten cel - dzisiaj i za tydzień. Bóg zapłać ofiarodawcom!

5. Za tydzień Barbórka. Górników z rodzinami zapraszam na sumę.

6. W przyszłą niedzielę będzie też przeprowadzana zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Proszę Legion Maryi i KSM o pomoc w kwestowaniu po mszach.

7. Adwent to czas radosnego oczekiwania, ale i nawrócenia – jeśli trzeba, aby nie zapraszać Jezusa do serca, które nie jest czyste. Okazja do spowiedzi: w poniedziałek o 6:3o; wtorek – spowiedź dla dzieci od 16:3o; w czwartek od 16:oo. Zawsze przed mszą z wyjątkiem mszy św. wieczornej w niedzielę.

8. Roraty będą odprawiane według zapisu w porządku nabożeństw. Dzieci zapraszam szczególnie we wtorek, czwartek i piątek. Młodzież przed bierzmowaniem proszę, aby przyszła na dowolne roraty przynajmniej raz w tygodniu według naszych ustaleń.

9. Dzisiaj kończą się zapisy na wizytę Św. Mikołaja w naszych domach w dniu 4.grudnia.

10. Gość Niedzielny rozpoczyna cykl adwentowych refleksji o nadziei.

11. Proszę zabrać chorym miesięcznik Apostolstwo Chorych. Zawsze pozdrawiajcie chorych! Obchód chorych będzie miał miejsce przed Świętami Bożego Narodzenia. Zawsze można ustalić z księdzem proboszczem wizytę u chorego w dowolnym czasie, wedle życzenia.

12. Już 23. raz rozpoczęła się charytatywna akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca kosztuje 5 złotych, wielka 12 złotych. Dochód – dla Caritas w Polsce.

13. Dziękuję młodzieży KSM za rozprowadzenie opłatków, a wiernym za złożone ofiary, które w połowie chcę przeznaczyć na cele statutowe KSM w naszej parafii. Młodzież przygotowała też kartki świąteczne. Kto potrzebuje jeszcze opłatki powinien się udać do zakrystii, gdzie będą do wyczerpania zapasów.

14. Wielu nas nosi z wiarą cudowny medalik dany nam w objawieniu Maryi wobec Św. Katarzyny Labouré. 27.listopada przypada rocznica tego objawienia (1830). W poniedziałek na pierwszych roratach będziemy dziękować za wszelkie łaski otrzymane przez wstawiennictwo Matki Bożej i Św. Katarzyny. Zachęcam z całego serca do noszenia medalików na swojej szyi. Wyjmijmy je z szafy i pudełek, i po prostu nośmy je. Dziękuję apostołom cudownego medalika za piękną misję rozdzielania medalików wśród nas.

15. W czasie kolędowym adorację piątkową przenosimy na czwartki. Początek już o 16:oo.

16. Plan wizyt duszpasterskich do Bożego Narodzenia znajduje się w gablotce. Komu nie odpowiada termin może się zapisać na kolęda dodatkową. Będzie ona dla tras adwentowych 10.XII od 18:oo, wg kolejności zapisów.