25.09.2016r.
1. XXVI Niedziela Zwykła. Powszechnie myślimy, że cud jest gwarantem pobudzenia wiary. A jednak Jezus w dzisiejszej Ewangelii podkreśla: „Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą”. On wie co mówi i nie myli się.

2. Witamy wśród nas Księdza Proboszcza Dariusza Kreihs – budowniczego kościoła w Rybniku – Niedobczycach na Oś. Wrębowa i dzisiejszego kaznodzieję. Od lat wspomagamy budowę tej nowej świątyni. Bóg zapłać za dziś złożone ofiary.

3. Gość Niedzielny. W nowym numerze znajdziemy dziś film: Bóg nie umarł. Polecam go całej młodzieży naszej parafii i nie tylko. Jest też kolejny Mały Gość Niedzielny.

4. W środę 28. września o godzinie 15:oo zapraszam na wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia „na ulicach miast”. Tym samym włączamy się w inicjatywę apostolską Iskra Bożego Miłosierdzia. Miejsce modlitwy: krzyż przy posesji państwa Matuszek – skrzyżowanie Pszowska/Młodzieżowa.

5. Zbiórka ministrantów z podstawówki będzie w czwartek po mszy szkolnej.

6. W tym tygodniu zapraszam Radę Duszpasterską dla omówienia aktualnych spraw parafialnych o charakterze pastoralnym i gospodarczym. To godzinne spotkanie będzie w czwartek o 19:oo na probostwie.

7. Nauka przed chrztem dziecka dla rodziców i chrzestnych będzie w piątek o 18:oo. Proszę, aby przybyli wszyscy planujący u nas chrzest dziecka w najbliższych tygodniach.

8. W piątek jesteśmy zaproszeni do Bazyliki Narodzenia NMP w Pszowie na Wieczór Miłosierdzia. Początek o 17:3o. Eucharystia o 18:oo. Dalszy plan znajdziemy w gablotce.

9. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to miesiąc poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy w dni powszednie zaraz po mszach porannych lub wieczornych. Jedynie w niedziele i sobotę różaniec będzie 45 minut przed mszą wieczorną. W sobotę o 16:15, a w niedzielę o 15:15. Dla większej przejrzystości nabożeństwa te będą wpisane w tygodniowy porządek nabożeństw.

10. Rozpoczynamy wpisy intencji mszalnych na rok 2017. Już w sobotę od 8:oo do 9:oo zapraszamy wszystkich, którzy planują zamówienie mszy w intencji osób żyjących, np. z okazji jubileuszów, urodzinowe, itp. Wpierw chodzi o msze regularne – nie dodatkowe. Proszę, aby osoby zdrowe pomogły zamówić intencje w imieniu chorych, którzy nie potrafią poruszać. Nie zamawiamy intencji telefonicznie. W sobotę nie będą zapisywane intencji za zmarłych.

11. Intencje za zmarłych możemy zamawiać w poniedziałek 3. października. W tym pierwszym dniu maksymalnie tylko 3 intencje. Kancelaria w tym celu będzie otwarta od 7:4o do 9:oo. Następnie od 17:oo do 19:oo.

12. Propozycje terminów odprawienia mszy w I rocznicę śmierci są podane w gablotce i będą pierwsze wpisane do kalendarza intencji. Rodziny, którym odpowiada ten termin nie muszą więc przychodzić w tej sprawie do kancelarii.

13. W dniu 8. października odbędzie się V Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca do katedry Chrystusa Króla w Katowicach. W gablotce znajdziemy plakat informacyjny. Do tej pielgrzymki przygotowują się Róże Żywego Różańca.

14. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

15. Chorych odwiedzę z posługą w I piątek - 7. października – w dzień MB Różańcowej.

Miesiąc 20540