28.08.2016r.

1. XXII Niedziela Zwykła. Jezus uczy, że dążenie do pierwszeństwa, pragnienie pochwał i zaszczytów są chorobą duszy. Prostota, pokora i służba cechują tych, których kształtuje sam Jezus. Trzeba jednak być wolnym od pychy i próżności.

2. W ramach ogłoszeń parafialnych czytamy dziś wezwanie Metropolity Katowickiego do modlitwy i pomocy materialnej na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

3. Na mszy św. o godzinie 16:oo żegnamy dziś Księdza Rekolekcjonistę Krzysztofa Brachmańskiego, który po 3. latach kończy w naszej parafii swą służbę kapłańską. Decyzją Księdza Arcybiskupa został proboszczem w Parafii Świętego Floriana w Orzepowicach. Dziękujemy Księdzu Krzysztofowi, że pomimo swoich obowiązków w Domu Rekolekcyjnym był gotów pomagać nam swoją posługą kapłańską, a przede wszystkim pięknie prowadził grupę młodzieży Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Życzymy Księdzu Proboszczowi wielu Łask od Chrystusa Dobrego Pasterza przez Niepokalane Serce Maryi, a drzwi naszego kościoła i probostwa są dla niego zawsze otwarte.

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną lub przelaną na konto parafii ofiarę!

5. Dzisiaj jest ostatnia okazja, aby swoim podpisem wesprzeć starania o ograniczenie handlu w niedzielę.

6. Gość Niedzielny zamieszcza artykuł na temat piekła, o którym rzadko możemy dziś usłyszeć. Nawiązuje też do świadectwa życia sanitariuszki Inki i Jej dzisiejszego pogrzebu w 70 lat po egzekucji. Kupując numer GN kalendarz 2017 kosztuje 3 złote. Bez GN - 5 złotych.

7. We wtorek o godzinie 15:oo będzie okazja do powakacyjnej spowiedzi świętej przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Proszę rodziców o przypomnienie o tym swoim dzieciom oraz o pomoc w przygotowaniu do spowiedzi. W piątek o 18:3o - spowiedź dla młodzieży.

8. W środę kapłani naszej archidiecezji udają się na stanową pielgrzymkę do Sanktuarium Świętego Jana Pawła II i do Sanktuarium Miłosierdzia w Krakowie. Prosimy o modlitwę!

9. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca

10. W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny. Na mszę o ósmej zapraszam całą społeczność szkolną – nauczycieli, rodziców i uczniów. Będziemy się również modlić o dar powołań do służby w Kościele. Nie będzie w tym dniu mszy świętej o godz. 7:oo.

11. W pierwszy piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną i dobrym słowem.

12. W piątek wieczorem o 18:3o jest msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży. Wcześniej od 18:oo spowiedź św. Jest to msza dla całej młodzieży z gimnazjum i szkół średnich. Obecność kandydatów do bierzmowania jest obowiązkowa. Zapraszam młodzież klasy I gimnazjum, która chce rozpocząć przygotowania do przyjęcia bierzmowania.

13. W sobotę przeżywać będziemy w Kościele Dzień Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa.

14. W przyszłą niedzielę na sumie przeżyjemy mszę św. dożynkową. Przyjdźmy podziękować Bogu za dary ziemi i pracę ludzką. Nie wszyscy jesteśmy rolnikami, ale wszyscy jemy dobry chleb i mamy go pod dostatkiem.

15. Kolekta przyszłej niedzieli jest przeznaczona na archidiecezję, a po mszach - jak wynika z treści czytanego dziś komunikatu - Parafialne Zespoły Caritas zbiorą przed kościołami naszej archidiecezji ofiary na rzecz ofiar trzęsienia ziemi, przeznaczone dla włoskiej parafii w której posługuje ksiądz naszej archidiecezji.

16. Zarząd Koła Gospodyń Wiejskich zaprasza swoje członkinie na spotkanie dożynkowe do świetlicy OSP w dniu 5. września o 17:oo. Proszę potwierdzić swoje przybycie!

17. Bardzo dziękuję za wszelkie pozdrowienia wakacyjne. Sprawiły mi one wielką radość.